У Львові у «лікарні на Топольній» сьогодні відкривають першу частину нового «ковідного» відділення
Сьогодні у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги мають відкрити першу частину нового «ковідного» відділення. Про це в ефірі радіо «Львівська хвиля» повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Цей месидж «шефа» традиційно ретранслювала прес-служба Львівської міської ради.
«Сьогодні поїду в лікарню швидкої допомоги. Будемо відкривати першу частину нового відділення. Я подивлюся, як там це все облаштували. Наразі це є резерв. Впродовж останніх чотирьох днів у нас не спостерігається зростання кількості людей, які потребують госпіталізації. Але цифри, чесно кажучи, тривожні і по Україні, і по Львівській області зокрема», – заявив Андрій Садовий.
Загалом у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, що на вулиці Миколайчука, 9, мають розгорнути додатково 350 «ковідних» ліжок. Їх облаштовують в окремому корпусі на території лікарні. Зазначимо, що окрім лікування COVIDу, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова надає ургентну допомогу пацієнтам, яких доставляють по лінії швидкої медичної допомоги.
У Львівській міській раді також оголошувалося про розгортання ліжкомісць для лікування «ковідних» пацієнтів у інших комунальних лікарнях міста Львова. У 1-ій міській клінічній лікарні імені Князя Лева мають розгорнути іще 80 ліжок; у 8-й міській клінічній лікарні – ще 60 ліжкомісць. Від 2 листопада «ковідних» пацієнтів приймає також 5-та міська клінічна лікарня. Хворих із пневмонією прийматиме 4-та міська клінічна лікарня – тут облаштували 40 ліжок.
Зазначимо, що медики кажуть, що у більшості випадків коронавірусну хворобу COVID-19, в тому числі і ускладнену вірусною пневмонією, можна успішно лікувати вдома. Госпіталізації потребують тільки ті пацієнти, у яких розвинулося «кисневе голодування» внаслідок вірусної пневмонії та інші ускладнення, а також пацієнти із групи ризику. Вирішальну роль у виживанні «важких» пацієнтів із COVID-19 відіграє киснева підтримка, адже більшість «важких» пацієнтів є кисневозалежними.
Отож, при створенні нових ліжкомісць для «ковідних» пацієнтів вирішальну роль грає забезпечення киснем, яке може здійснюватися централізовано або за допомогою кисневих концентраторів. Станом на 4 листопада 2020 року у Львівській міськраді повідомляли про наявність 300 точок доступу до кисню у комунальних «ковідних» лікарнях міста (у середині серпня було 256 місць). Отож, централізованою подачею кисню у Львові тоді було забезпечено 32,6% із 920 «ковідних» ліжкомісць. Окрім того, повідомлялося про наявність у комунальних лікарнях Львова 160 кисневих концентраторів і очікуване прибуття іще 200.
Зазначимо, що Міністерство охорони здоров’я вимагає, щоб киснем було забезпечено 80% «ковідних» ліжкомісць. З метою забезпечення «ковідних» ліжкомісць киснем Львівщина отримала із бюджету понад 50 мільйонів гривень. Кошти розподілили між усіма 22 «ковідними» лікарнями Львівщини.