Запрацювала нова платформа для вчених, які потерпають від війни
Робота над Science at Risk ведеться у трьох основних напрямках: збереження науки у небезпеці, комунікація науки під час війни та її відновлення після війни. На першому етапі проєкту були створені аналітичні документи в межах кожного з напрямів, сформували базу даних пошкодженої інфраструктури та базу українських експертів. Також у рамках комунікації зібрали 10 репортажів.
На другий етап проєкту, який триватиме протягом 2023 року, ми вже зібрали команду з 30 науковців і науковиць. Вони працюватимуть протягом восьми місяців у окреслених вище напрямках. Результатом їхньої роботи мають стати дев'ять аналітичних документів, розвиток уже сформованих баз даних та інформування зацікавлених сторін.
На події у ролі спікерів були присутні: голова зв’язків з громадськістю Посольства США в Україні Джеффрі Енісман, віце-президент Alfred P. Sloan Foundation Дорон Вебер, старша віцепрезидентка й голова напрямку філантропії Інституту міжнародної освіти Ніна Сміт, та гендиректор директорату науки та інновацій Міністерства освіти й науки України Ігор Таранов. Спікери розповіли, чому підтримали проєкт та, що він може надати українській і міжнародній науковим спільнотам.
У дискусії «Яку роль відіграє наука у відновленні України» брали участь виконавча директорка Національного Фонду досліджень України Ольга Полоцька, заступник директора Фонду розвитку інновацій Ігор Маркевич та радник-уповноважена Президента з питань Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник. Детальніше — у пост-релізі.
«Цей проєкт є надзвичайно актуальним в умовах російської агресії, адже допоможе об’єднати можливості наукової спільноти в Україні, що дуже важливо для суспільства, економіки та відносин між США та Україною. Цей проєкт підтримує реформи в науці та освіті. Крім цього, допоможе світу більше знати про українських вчених. Він протидіє дезінформації та брехні агресора. Я впевнений, що ця робота підтримує наближення перемоги України», — розповів Джеффрі Енісман.
Ніна Сміт зазначила: «Наука — саме те, що допомагає людству прогресувати. Якщо ви рятуєте науковців, то ви рятуєте життя, створюєте кращі умови для вашої країни та вашої родини. Більше ніж 100 років тому ми в Інституті міжнародної освіти у рамках Scholar Rescue Fund допомогли понад шестистам студентам та науковцям врятуватися від більшовицької революції та сталінізму, знайти безпеку в Європі. Вони змогли продовжити свою діяльність. Згодом нашому інституту довелося рятувати ще 300 науковців від нацизму. Ці науковці не лише продовжили свою діяльність, але й змінили світ навколо себе. Наприклад, робота одного науковця, який отримав Нобелівську премію з фізики, призвела до побудови МРТ».
Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Alfred P. Sloan Foundation та за сприяння Міністерства освіти та науки України й Національного фонду досліджень. Усі результати будуть представлені двома мовами: українська та англійська.
Куншт — науково-популярне медіа та платформа для створення проєктів про науку та технології. Команда Куншт щороку готує програми про науку на книжкових ярмарках та фестивалях. Куншт створює науково-популярні подкасти, виставки, події та мультимедійні проєкти.