Влада Тернополя відмовилася посилювати карантинні заходи у зв’язку із потраплянням міста в «червону» зону

Вівторок, 4 серпня 2020, 10:42
З понеділка місто Тернопіль працює у звичному режимі, тобто тут курсуватиме громадський транспорт, працюватимуть заклади сфери культури, громадського харчування та ТРЦ
Влада Тернополя відмовилася посилювати карантинні заходи у зв’язку із потраплянням міста в «червону» зону

Влада Тернополя прийняла рішення не запроваджувати у місті посилення карантинного режиму у зв’язку із тим, що Державною комісією ТЕБ та НС місто віднесено до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Це мало б означати заборону пасажирських перевезень, роботи закладів сфери культури, громадського харчування, ТРЦ, соціальних та реабілітаційних закладів тощо.

У мерії Тернополя кажуть, що підстави прийняття такого рішення до Тернополя не встановлені, оскільки показники рівня захворюваності на COVID-19 у нашому місті за останні дні пішли на спад і тримаються на тому ж низькому рівні. За данними Тернопільської міської ради, у місті: - середня кількість тестувань методом ПЛР становить 78,1 (показник має бути не менше 24); - коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 11,1 % (показник – 11%); показник динаміки зростання випадків інфікування – 12,5 % (показник – 10% ).

Важливо наголосити, що «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється у разі завантаженості більше як 75% ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим COVID-19. Наразі у Тернополі цей показник становить 46,89%, що вдвічі менше від нормативу.

Тому, з метою забезпечення нормальної життєдіяльності міста та захищаючи права тернополян на працю та свободу пересування, міський голова Сергій Надал у понеділок, 3 серпня, скликав позачергову сесію міської ради, під час якої на розгляд депутатів буде винесене питання оцінки законності даної постанови щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони.

Наразі з понеділка, 3 серпня, підприємства, установи та організації Тернополя працюватимуть у звичному режимі. При цьому міська рада Тернополя мешканців дотримуватися санітарно-епідеміологічних умов, зокрема маскового режиму, проводити температурні скринінги працівників та відвідувачів, забезпечувати дезінфекцію приміщень тощо.

comments powered by HyperComments