Львівщина і загалом західний регіон і далі залишається епіцентром коронавірусної епідемії в Україні
В Україні уже 51 224 особи (0,1225% від усієї кількості населення) інфікувалося коронавірусом SARS-COV-2, в тому числі протягом останньої доби зафіксовано 810 нових випадків інфікування. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
Протягом доби 8 липня 2020 року від коронавірусної інфекції одужало 665 осіб, отож загальна кількість пацієнтів, які одужали – 23784 особи (46,43% від загальної кількості інфікованих). За вчорашню добу коронавірус спричинив смерть 21 українця, загальна кількість померлих уже сягнула 1327 осіб (2,59% від загальної кількості інфікованих). Таким чином в Україні станом на ранок 9 липня 2020 року нараховувалося 26113 «активних» пацієнти із підтвердженим діагнозом COVID-19.
В розрахунку на 100 тисяч мешканців країни показники мають наступний вигляд: загальна кількість інфікованих коронавірусом 122,53 особи на 100 тисяч мешканців, кількість «активних» пацієнтів із COVID-19 – 62,462; показник смертності – 3,17 особи на 100 тисяч мешканців за весь період епідемії. Динаміка інфікування – 1,937 осіб на 100 тисяч населення на добу.
Епіцентром коронавірусної епідемії в Україні і далі залишається західний регіон України, де загалом зафіксовано 428 нових випадків інфікування коронавірусом SARS-COV-2: на Львівщині за минуло добу виявлено 119 випадків інфікування, на Закарпатті – 89, на Рівненщині – 76, на Прикарпатті – 60, на Волині – 50, на Тернопільщині – 11, на Буковині – 23. Отож, на західний регіон України припадає 52,84% від усіх виявлених вчора випадків інфікування коронавірусом в Україні.
У місті Києві вчора виявлено 93 нових випадки інфікування коронавірусом (11,48% від всіх нових випадків в Україні), в Одеській області – 68 випадків (8,40%), в Харківській області – 55 випадків (6,79%).
Найвища динаміка інфікування коронавірусом за вчорашніми даними спостерігається на Закарпатті – 7,104 особи на 100 тисяч населення на добу. На Рівненщині цей показник складає 6,6 осіб на 100 тисяч населення на добу, на Львівщині – 4,75 випадків на 100 тисяч населення в день, в Івано-Франківській області – 4,39 випадків на 100 тисяч населення, на Тернопільщині – 1,06 особи на 100 тисяч населення і в Чернівецькій області 2,55 випадків на 100 тисяч населення в день.
Для порівняння в Києві динаміка інфікування – 3,136 випадків на 100 тисяч мешканців в день, в Одеській області – 2,864 випадки на 100 тисяч населення в день, на Слобожанщині – 2,078 випадки на 100 тисяч населення в день.
В той же час, в низці регіонів України фіксуються лише поодинокі нові випадки інфікування коронавірусом: на Полтавщині вчора виявили лише одного нового інфікованого, в Миколаївській і Хмельницькій області – 2 нових інфікованих, в Луганській області – 3, в Кіровоградській і Сумській областях – по 3 нових випадки, а у Запорізькій області виявлено 6 нових випадків інфікування коронавірусом. У Херсонській області вчора жоден тест на виявлення коронавірусу не був позитивним.
Можна припустити, що Західна Україна стала епіцентром епідемії коронавірусної хвороби через те, що саме тут була найбільша початкова кількість носіїв коронавірусу які прибули із Західної Європи, в тому числі із Італії та Іспанії, які були епіцентром пандемії. Не секрет, що саме у західному регіоні мешкає дуже багато заробітчан, які працюють в країнах ЄС. Оскільки левова частка інфікованих, особливо молодого віку, переносить коронавірусну хворобу в легкій формі, то інфіковані заробітчани перенесли хворобу не звертаючись до медиків, але інфікували оточуючих, що і викликало значний спалах. Щодо Львівщини, то тут робилася спроба активного виявлення носіїв коронавірусу серед осіб, які приїхали із-за кордону за допомогою «швидких» тестів, проте вона не дала реальних результатів. Реальна кількість інфікованих коронавірусом, а також тих, хто переніс недугу і поборов вірус в Західній Україні може бути значно більшою, а ніж показує офіційна статистика. Про це непрямо свідчать результати ІФА-тестування у Львові, які були оприлюднені вчора. Іще раніше Андрій Садовий, повідомляючи про результати ІФА-тестування у педагогів до ЗНО, розповів, що із 1645 вчителів, які здали ІФА-тести, антитіла до коронавірусу були виявлені у 38 осіб, отож кількість людей, які уже зустрілися із коронавірусом і виробили антитіла може сягати 2,31% станом на кінець червня поточного року.
В Міністерстві охорони здоров’я, щоправда, дещо іншої думки щодо найбільшого зростання інфікованих саме у Західній Україні – чиновники кажуть, що швидке наростання випадків інфікування коронавірусом в червні-липні пов’язано із ігноруванням населенням режиму карантину та рекомендацій МОЗ. Проте таке ігнорування спостерігається по всій Україні, але значного приросту інфікованих в більшості регіонів не спостерігається.