На Львівщині громада переобрала настоятеля церкви, який був проти переходу з ПЦ МП до ПЦУ

Субота, 19 січня 2019, 15:01
На Турківщині у селі Шандровець парафіяни переобрали настоятеля церкви св.Архистратига Михаїла, який був проти переходу громади з УПЦ МП до ПЦУ.
На Львівщині громада переобрала настоятеля церкви, який був проти переходу з ПЦ МП до ПЦУ

Повідомляє Zaxid.net.

Таке рішення громада села прийняла через конфлікт із попереднім настоятелем церкви, який опирався переходу до ПЦУ.

Рішення про перехід церкви до ПЦУ мешканці села Шандровець прийняли на загальних зборах 13 січня. Однак 16 січня на сайті УПЦ (МП) повідомили, що настоятель цього храму не погодився із рішенням про перехід до помісної ПЦУ.

«Після зборів села, які 13 січня зібрав голова Шандровецької сільради Дмитрій Попіль та на яких був присутній голова Турківської РДА Олександр Лабецький, активісти села та поліція прийшла до будівлі священика та вимагали від нього визначення, грубо ображаючи та погрожуючи, примушували його віддати ключі від храму та «запрошували» підтримати громаду села і перейти в ПЦУ», – сказано, зокрема, у повідомленні Львівської єпархії УПЦ (МП), де цей інцидент трактують як «захоплення храму».

У Турківській РДА також повідомили, настоятель храму відмовився переходити до помісної ПЦУ.

«Парафіяльна громада села Шандровець просила настоятеля храму отця Уруського Іллю перейти разом з ними до помісної Української православної церкви. Проте, настоятель храму вибрав інший шлях. Священнослужитель відмовився надати ключі від церкви та парафіяльного будинку», – йдеться у повідомленні на сайті Турківської РДА.

Відтак парафіяни зламали замки в парафіяльному будинку та відкрили замки в церкві. 17 січня у зв’язку із конфліктною ситуацією з отцем Іллею Урульським мешканці села Шандровець обрали собі нового настоятеля храму.

«У присутності Владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії Якова та новопризначеного настоятеля храму отця Ігоря в церкві св.Архистратига Михаїла села Шандровець було проведено подячний молебень та представлено громаді нового настоятеля храму. Опісля от.Ігор спільно з церковним комітетом провели інвентаризацію в храмі», – повідомили у Турківській РДА.

Додамо, у селі Шандровець проживає 1200 людей, дерев’яна церква св.Архистратига Михаїла – єдина у селі.

 

comments powered by HyperComments