На Львівщині на Білій горі вшанували пам’ять Маркіяна Шашкевича

Роман Матвіюк  |  Понеділок, 7 серпня 2017, 13:51
У неділю, на оспіваній Маркіяном Шашкевичем Білій горі, яку в народі називаються Лисою, відбулися урочистості із вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича. На цій вершині розміщується величний металевий хрест, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Шашкевича.
На Львівщині на Білій горі вшанували пам’ять Маркіяна Шашкевича

Історичні джерела розповідають, що від часу встановлення цього пам’ятного хреста, активісти українського відродження організували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, тут відбувалися урочистості із вшанування отця Маркіяна Шашкевича. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли в них участь.

Традицію вшановувати пам’ять Будителя національної свідомості галичан на Білій (Маркіяновій) горі було відроджено після проголошення незалежності України.

Від того часу щорічно у перших числах серпня на Білій горі відбуваються велелюдні святкування на честь Шашкевича. Сюди приїжджають люди, щоб віддати шану українському символу незалежності України.

На Підлиській горі вчора відбулася Архієрейська служба Божа, а після її завершення була відслужена Панахида на могилі учасників національно-визвольних змагань. 

Участь у прощі взяли делегації Пустомитівського, Жовківського, Бродівського, Буського та Золочівського районів, гості із Львова, Києва, Івано-Фраківська та Польщі.

Вкотре делегація Буського району біля сцени розгорнула п’яти метровий жовто-блакитний стяг. 

Після літургії розпочалось літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна». Гостей свята своїми виступами радували творчі колективи Львівщини.

Варто відзначити, що люди, які щорічно беруть участь у прощі відзначають, що відвідування Маркіянової гори дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. Це правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.

Більше новин про Західну Україну читайте на "Справжня Варта".

comments powered by HyperComments