У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі

Вівторок, 3 травня 2022, 16:51
Сьогодні виповнюється 231-ша річниця від прийняття першої Конституції Польщі
У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі

3 травня 2022 року виповнюється 231 рік із дня прийняття першої Конституції Польщі. Із цього приводу у Львові відбулися урочистості, в яких взяли участь українці та поляки. 

Участь в урочистостях взяли начальник Львівської ОВА Максим Козицький, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, військовослужбовці та поляки, які мешкають у місті Лева.

Присутні поклали квіти до пам’ятника одному з найвидатніших польських поетів Адаму Міцкевичу.

“Сьогоднішнє свято є не лише польським, воно наше спільне з українцями.  Знаю, що наші Конституції були прийняті першими у Європі. Це такий Закон, який визначає не лише наші права, але також і наші обов’язки. Потрібно поважати закони, бо це дуже важливо. Держава - агресор росія також має Конституцію і вона не повинна бути агресором, якщо шанує її. Ми сьогодні разом, і українці, і поляки,   показуємо усьому світу, що і надалі будемо разом та не буде такої сили, яка б нас змогла розділити. Ми дуже віримо в Україну”.   -  Зазначила Пані Консул.

Очільник області Максим Козицький в особі Пані Консула подякував усьому польському народу за підтримку українців з перших днів повномасштабної російсько-української війни.

Конституція Речі Посполитої була прийнята 3 травня 1791 року. Це була друга конституція в Європі (після конституції Пилипа Орлика), і третя в світі після американської. Національним свято стало в 1919 році. Тривалий час на святкування Дня конституції була заборона. І лише в 1990-му свято знову стало державним. 

comments powered by HyperComments