Укріплення дамби у Грибовичах затягується через Садового, - Кістіон

Олег Довганик  |  П'ятниця, 21 квітня 2017, 13:09
Львівська міська рада досі не надала розрахунків щодо схилу дамби у Грибовичах
Укріплення дамби у Грибовичах затягується через Садового, - Кістіон

Львівська міська рада досі не надала розрахунків щодо схилу дамби у Грибовичах, яка є аварійною.

Про це на брифінгу у Львові повідомив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, відповідаючи на запитання журналістів щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

«Це питання перебуває на моєму особистому контролі. Наразі позитивного експертного висновку щодо проекту рекультивації дамби немає», - сказав він.

Кістіон додав, що саме відсутність розрахунків і затримує процес погодження документації щодо укріплення дамби.

«Для того, щоб був позитивний експертний висновок щодо проектної документації на укріплення дамби, залишилося додати відповідні розрахунки самого схилу дамби. На жаль, станом на учора таких розрахунків не було», - повідомив віце-прем’єр.

Він також додав, що сьогодні мав про це розмову із мером Львова Андрієм Садовим.

«Мені повідомили, що сьогодні усі розрахунки повезли у Держінвестекспертизу», - зазначив Кістіон і додав, що якщо такі розрахунки зроблені якісно, то вони дадуть підстави для отримання позитивного експертного висновку проекту рекультивації дамби.

Раніше ми повідомляли про те, що проекту рекультивації дамби у Грибовичах не існує. Про це під час засідання обласної комісії ТЕБ і НС повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Директор департаменту житлового господарства Львівської міської ради Сергій Бабак намагався виправдатись за те, що доручення обласної комісії від 6 березня не виконано.

Зокрема, як стало відомо, Львівська міська рада не зверталась до Малехівської сільської ради щодо проведення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Провести рекультивацію дамби у Грибовичах Садового зобов’язала і Львівська обласна рада.

Сьогодні у Львівській ОДА підписали меморандум між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові.

Курувати захід особисто прибув до Львова віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

“Підписання меморандуму дуже важливе, адже у області утворилось багато стихійних сміттєзвалищ. Ми знайшли відповідне рішення, щоб максимально мінімізувати вплив на екологічну ситуацію у області. Питання взяв на контроль особисто В. Гройсман. Це проміжний консенсус, який дозволить міській раді підібрати правильні технології для вирішення проблем з ТПВ”, - зауважив посадовець.

В. Кістіон подякував міським головам, які відгукнулись і погодились допомогти у вирішенні півторарічної проблеми Львова.

У свою чергу, голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що громади області є співчутливими:

“Попри велику брехню і політичну тріскотню, не було жодного дня, коли сміття з міста не вивозилося б на полігони області. Ми тричі допомагали Львову зі сміттям і цей меморандум допоможе вирішити проблему, а сміттєпереробний комплекс має бути побудований не тільки для Львова, але й для області. Замість того щоб безумно витрачати кошти на ефемерні перевезення сміття по Україні, краще щоб вони йшли безпосередньо у громади Львівської області”, - зауважив Олег Синютка.

comments powered by HyperComments