Стало відомо, скільки коштів Садовий витратить для потреб громад Львівщини
Ідея меморандуму, який сьогодні підписали у Львові, полягає в тому, щоб частину коштів екологічного фонду скерувати на впорядкування тих полігонів, які зможуть приймати сміття.
Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.
«Відтак ми домовилися з міською радою у цьому році виділити кошти в сумі 100 млн грн., з яких 70 млн грн. – з міського бюджету, 30 млн грн. – екологічного фонду. Частину з цих грошей також скерують на вирішення соціально важливих проблем в населених пунктах – ремонт доріг, освітлення, покращення водопостачання тощо. Зараз стоїть глобальне завдання – навести порядок з існуючими полігонами в області та побудувати сучасний сміттєпереробний комплекс, щоб остаточно вирішити проблему з вивозом ТВП зі Львова та районів області, - зазначив Білоус.
З його слів, Львівська обласна рада жодного разу не була осторонь проблеми з вивозом твердих побутових відходів.
«Одразу після того, як сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, ми на сесії обласної ради закликали до солідарності усіх міських голів Львівщини допомогти Львову, - наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. - Зараз переміг здоровий глузд, коли за круглим столом опинилися керівники області, міста, міст обласного значення за посередництва Кабінету Міністрів України і знайшли мудре рішення».
Відтак Львівська міська рада має укласти угоди з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують полігони ТПВ, терміном на 24 місяці з метою забезпечення належного захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові.
У п’ятницю, 21 квітня, Львівська обласна рада, обласна державна адміністрація, міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Дія меморандуму розрахована на два роки.
Нагадаємо, проблема із вивозом твердих побутових відходів у Львові виникла в травні 2016 року через масштабну пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі та неможливість подальшої експлуатації полігону відходів.
Раніше ми писали про те, як Садового врятували від сміття.