Реквієм по Грибовичах: у Жовкві почався суд над директором ЛКП "Збиранка"

Володимир Діденко  |  Понеділок, 10 квітня 2017, 12:03
Судове засідання над працівниками ЛКП "Збиранка" у Жовківському районному суді розпочалось о 10:00.
Реквієм по Грибовичах: у Жовкві почався суд над директором ЛКП "Збиранка"

Позивачами у справі проти директора ЛКП "Збиранка", його заступника та ще одного працівника підприємства виступають троє жінок загиблих рятувальників, передає Galinfo.

Грибовицьке сміттєзвалище на протязі багатьох років міська влада не визнавала зоною екологічного лиха. На полігоні процвітав нелегальний бізнес із реалізації вторинної сировини.

Для більшості львів'ян міський полігон твердих побутових відходів – це величезні гори сміття (іноді в висоту 50 метрів), їдкий солодкуватий сморід і потоки та озера гудронів. Інфільтрати, які утворилися після гниття відходів постійно ризикували потрапити у грунтові води. Птахи, які харчуються на сміттєзвалищі розносять небезпечні інфекції.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року внаслідок зсуву сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі загинуло 3 рятувальників.

Але й за три місяці псля трагедії сміттєзвалище продовжувало працювати. Наразі 15 вересня Мешканці сіл Грибовичі та Малехів і міста Дубляни вийшли на пікет під Львівську міську раду із плакатами: "Депутати, закрийте Грибовицьке сміттєзвалище". Люди вимагали від Садового Львівської міської ради прийняти рішення про закриття сміттєзвалища. Також хочуть, аби на офіційному сайті оприлюднили проект рекультивації звалища і врешті розпочали ці роботи. 


За наступні півроку ситуація з полігоном принципово не змінилася. 

Під час засідання обласної комісії ТЕБ і НС наприкинці березня голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив, що Проекту рекультивації дамби у Грибовичах із проектно-кошторисною документацією досі не існує, а доручення обласної комісії департаментом житлового господарства Львівської міської ради свідомо чи не свідомо ігноруються.

Зокрема, як стало відомо, Львівська міськрада взагалі не зверталась до Малехівської сільської ради щодо проведення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. 


"Було сім доручень обласної ТЕБ і НС і жодне з них не виконане", - наголосив Олег Синютка, звертаючись до директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Сергія Бабака. Голова Львівської ОДА доручив підготувати листа до голови державної комісії ТЕБ і НС Володимира Гройсмана щодо невиконання Львівською міською радою рішень обласної комісії ТЕБ і НС.

У свою чергу голова Уряду зазначив, що розмовляв із французьким інвестором щодо будівництва сміттєпереробного комплексу та готовий залучити його до Львова. При цьому, він зауважив, що бюджет розвитку міста сягає 1,5 млрд грн, що є достатньо для вирішення проблеми утилізації сміття.

Окремо Володимир Гройсман підкреслив необхідність ведення діалогу із громадами у вирішенні цього питання.

"Ми допомогли наводити порядок на Грибовицькому сміттєзвалищі щиро і відверто, з великою шаною і повагою до львів’ян. Але роботу за міського голову і за міську раду я робити не можу, я можу лише допомагати", - сказав Глава Уряду.

Нарешті Львівська облрада на останній сесії зобов’язала міську раду Львова провести позачергові протиаварійні заходи на Львівської полігоні ТПВ у Грибовичах у частині відновлення відвідного інфільтраційного каналу, укріплення дамби згідно проекту, очищення інфільтратів та передачу їх на очисні споруди міста Львова.

Розглянувши питання "Про заходи щодо вирішення критичної ситуації з утилізацією твердих побутових відходів у Львові та Львівській області", депутати облради зобов’язали мерію Львова провести міжнародний конкурс для відбору виконавця робіт з рекультивації полігону ТПВ, відповідно до розробленого ЛОДА технічного завдання.

comments powered by HyperComments