У Львові відкрили меморіальну дошку польському дисиденту Ришарду Сівцу

Субота, 12 вересня 2020, 18:12
У 1968 році Ришард Сівець підпалив себе у присутності лідерів польської правлячої партії та дипломатів у знак протесту проти збройного втручання Польщі у справи Чехословаччини
У Львові відкрили меморіальну дошку польському дисиденту Ришарду Сівцу

У Львові на вулиці Костя Левицького учора, 12 вересня 2020 року на будинку № 45 відкрили меморіальну дошку польському дисиденту Ришарду Сівцю. У цьому будинку Ришард жив впродовж 15 років. Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

«Сьогодні ми віддаємо шану людині, люблячому чоловіку, багатодітному батькові, особистості, для якої правда і людяність, свобода і жертовність були життєвими принципами і дороговказами.

У далекому 1968 році саме цей чоловік вчинив безпрецедентний акт жертовності, протесту проти режиму, системи, незгоди з військовим втручанням країн Варшавського договору до Чехословаччини. Його рішення – це чітка, усвідомлена позиція. Ми пишаємось, що частина життя пана Ришарда пройшла у Львові. Схилімо голови перед подвигом цієї великої людини і разом будуймо кращий світ», – наголосив під час урочистостей перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Ришард Сівець 8 вересня 1968 року під час свята обжинків на варшавському Стадіоні десятиліття вчинив акт самоспалення у присутності лідерів партії, дипломатів і ста тисяч глядачів на знак протесту проти участі Польщі в збройному втручанні в події в Чехословаччині.

Відчайдушний акт батька п’ятьох дітей, люблячого чоловіка та великого польського патріота, вчинений заради торжества справедливості, став прикладом мужності та людинолюбства. Ришард Сівец залишив послання, записане на магнітофонній платівці за два дні до самоспалення, що свідчило про обдуманість його рішення: «Люди, в яких залишилася хоч іскра людяності, оговтайтесь, почуйте мій крик – крик звичайної людини, сина народу, який власну і чужу свободу полюбив більше, аніж власне життя, оговтайтесь! Ще не пізно!».

Від Львівської міської ради на церемонії відкриття меморіальної дошки Ришарду Сівцю був присутній заступник міського голови Львова із питань розвитку Андрій Москаленко.

Фото – прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

comments powered by HyperComments