Мешканців Льівщини закликають перевіритися на гепатит С і ВІЛ

Четвер, 26 листопада 2020, 10:43
В Україні та на Львівщині триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ і гепатит С
Мешканців Льівщини закликають перевіритися на гепатит С і ВІЛ

За словами медиків, на Львівщина натепер зареєстровано 4 тисячі ВІЛ-інфікованих, окрім них, вочевидь, є іще 1,5 – 2 тисячі людей, які не знають, що уже інфіковані цим вірусом Власне вони і є ланцюжком передачі інфекції. Окрім цього, якщо такі люди не перебувають під медичним наглядом та не отримують терапії, їхнє життя під загрозою.

«Ми звертаємо увагу мешканців Львова та області до можливості безкоштовного тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит С шляхом звернення до сімейного лікаря.

Ці хвороби  є небезпечні тим, що вони дуже довго протікають безсимптомно. Пацієнти звертаються до нас на пізніх стадіях захворювання коли лікарі вже не можуть їм допомогти», – зазначила керівник Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

Медики наголошують, що препарати, необхідні для лікування ВІЛ-інфекції та гепатиту С в Україні є і вони надаються пацієнтам безкоштовно.

Для того, щоб безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію, мешканцям Львівщини потрібно звернутися до сімейного лікаря, крім того безоплатно протестуватись можна у Львівському обласному центрі громадського здоров’я.

Окрім цього, упродовж двох днів благодійний фонд «Салюс» разом з Центром громадського здоров’я проводили вуличну акцію тестування на гепатит С і ВІЛ-інфекцію. Тестували мешканців області у Новому Роздолі та Червонограді.

Сьогодні світова медична спільнота звертає увагу на те, що під час епідемії коронавірусу у світі та Україні зокрема зменшилась кількість звернень щодо хронічних захворювань, скринінгових програм.

COVID-19 є домінантною хворобою, зазначають медики та фіксують різке зменшення тестувань щодо інших захворювань. Якщо ситуація не зміниться, результатом стануть занедбані випадки, які складно піддаватимуться лікуванню.

«Це небезпечно тим, що після закінчення епідемії COVIDу, буде фіксуватись величезна кількість занедбаних випадків хронічних і онкологічних захворювань. Тому закликаємо мешканців Львівщини не відкладати заплановані візити до лікарів з приводу тестувань, скринінгових програм, зокрема у випадку ризикованої поведінки щодо цих інфекцій», – наголосила Мар’яна Служинська.

«Звертайтесь до акушерів-гінекологів з приводу скринінгу раку шийки матки, раку грудної залози та лікарів інших спеціальностей, не відкладайте необхідні планові візити», – наголошують медики.

Додамо, що Європейський тиждень тестування на ВІЛ і гепатит С триватиме до 27 листопада.

comments powered by HyperComments