Найбільше нових випадків інфікування коронавірусом в Україні вчора виявили на Харківщині. Львівщина за цим показником четверта
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на сьогоднішньому ранковому брифінгу розповів про те, що вчора в Україні провели 39139 досліджень для виявлення коронавірусу, в тому числі 20979 тестів методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) і 18210 тестів методом імуноферментного аналізу (ІФА). В результаті тестувань виявлено 1847 нових інфікованих, в тому числі вірус SARS-COV-2 виявлено у 106 дітей (5,74% від усіх інфікованих) і у 58 медичних працівників (3,14% від усіх виявлених інфікованих). Таким чином знову встановлено антирекорд із інфікування мешканців України коронавірусом SARS-COV-2.
Найбільшу кількість нових випадків COVID-19 за добу п’ятниці 14 серпня 2020 року виявлено на Харківщині – 254 випадки. На другому місці – місто Київ – тут виявили 232 недужих на корона вірусну хворобу. Третє місце зайняла Чернівецька область, яка довгий час була епіцентром епідемії – тут виявлено 170 нових випадків інфікування коронавірусом. Львівщина – на четвертому місці із 166 новими випадками інфікування коронавірусом. Далі йдуть Прикарпаття (148 випадків) і Одещина (139 випадків).
Загалом за минулу добу із приводу коронавірусу в Україні госпіталізували 333 пацієнтів, в тому числі на Львівщині – 146 осіб, тобто 43,84% від усіх випадків госпіталізації в Україні. Всього по Україні на стаціонарному лікуванні із приводу коронавірусу перебуває 5754 особи. Міністр зауважив, що протягом останнього часу різко збільшилася кількість госпіталізованих із приводу коронавірусу, адже станом на середину липня в лікарнях було госпіталізованго 3935 «ковідних» пацієнти.
У трьох регіонах України: у місті Києві, на Львівщині та Прикарпатті перевищено поріг у 50% заповненості ліжко-місць, призначених для лікування COVID-19. Загалом по Україні заповнено 24% ліжкомісць для «ковідних» пацієнтів. За словами Степанова, кількість недужих із важким перебігом COVID-19 в Україні постійного зростає, отож міністерство продовжує готувати систему охорони здоров’я до великих навантажень. Наразі у всіх 230 лікарнях «другої хвилі» ведеться робота із збільшення кількості ліжок із підведеним киснем, оскільки останнім часом фіксується зростання кількості хворих, які потребують кисневої терапії.