Інтервал між ін’єкціями антиковідної вакцини «CoviShield» збільшили до трьох місяців

Середа, 17 березня 2021, 20:01
Про збільшення інтервалу між ін’єкціями вакцини проти коронавірусу «CoviShield» («AstraZeneca») із 28 до 90 днів повідомив Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко
Інтервал між ін’єкціями антиковідної вакцини «CoviShield» збільшили до трьох місяців

Інтервал між ін’єкціями першої і другої дози вакцини «CoviShield» (аналог «AstraZeneca») в Україні буде становити 90 днів. Про це повідомив Головний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ляшко повідомив, що збільшення інтервалу між ін’єкціями «антиковідної» вакцини із 28 до 90 днів рекомендовано Національною технічною групою експертів.

Обговорення доцільності збільшення терміну розпочалися після того, як 6 березня 2021 року в журналі «The Lancet» була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної дози, через 12 тижнів.

Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразилії, Південній Африці та Великобританії, для швидкого досягнення найбільшої користі для здоров’я уряд Великобританії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першої дози.

За словами, головного санітарного лікаря України, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Підтримуючи стратегію імунізації з більшим інтервалом, ефективність вакцини була значно вищою – 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

За результатами цієї публікації інтервали між першою та другою дозою збільшити до 12 тижнів рекомендували своїм Міністерствам також і НТГЕІ Канади, Німеччини, Франції.

«Враховуючи позицію НТГЕІ та результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від «Oxford/AstraZeneca» (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована)), виробництва «Serum Institute of India» та «SK Bioscience», доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 - 12 тижнів», – зазначив Віктор Ляшко.

Також, за його словами, впровадження цієї рекомендації НТГЕІ  потребуватиме від МОЗу незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах.

Зазначимо, що сам Віктор Ляшко повідомив про те, що має підтверджений ПЛР-тестом діагноз COVID-19 і перебуває на самоізоляції, хоча на початку березня 2021 року він отримав першу дозу вакцини «CoviShield».

Зважаючи на дефіцит «антиковідних» вакцин в Україні, адже наша країна наразі отримала лише 500 тисяч доз вакцини «CoviShield», можна припустити, що зміна інтервалу між першою і другою дозою цієї вакцини має на меті використати усю першу партію вакцини для імунізації українців першою дозою, а ревакцинацію почати після отримання нової партії вакцини із Індії.

Зазначимо, що термін придатності препарату «CoviShield», який отримала Україна спливає у кінці червня цього року.
 

comments powered by HyperComments