Міністр юстиції розповів про технологію можливого усунення Ситника із посади керівника НАБУ

Понеділок, 15 лютого 2021, 18:46
Новий законопроект, щодо НАБУ передбачає, що на час проходження відбору нового керівника НАБУ, обов’язки очільника бюро виконує його перший заступник
Міністр юстиції розповів про технологію можливого усунення Ситника із посади керівника НАБУ

Про деталі законопроекту, яким, за словами керівника ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна, Артема Ситника усунуть із посади керівника НАБУ, розповів у своєму «Фейсбуку» Міністр юстиції України Денис Малюська. Зокрема новий законопроект передбачає, що на час конкурсного відбору нового голови НАБУ його обов’язки виконуватиме перший заступник. Зараз цю посаду обіймає Гізо Углава.

«Перед урядом стояло завдання (ліквідувати) прогалину у законі закрити та врегулювати питання статусу НАБУ і його директора.

Першим підходом до бар’єру став законопроект №4437 – у ньому Уряд (задля уникнення будь-яких сумнівів у легітимності директора НАБУ) запропонував на рівні закону надати Артему Ситнику повноваження директора НАБУ до обрання нового директора за новою процедурою. На жаль, №4437 не отримав підтримки у Парламенті.

Водночас проблема «дірки» у законодавстві та статусі НАБУ залишилися і її закриття – одна з умов співробітництва з МВФ. Тому уряд зробив другий підхід – новий законопроект, який надає НАБУ статусу органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора НАБУ.

Також окремою нормою законопроекту вказано, що протягом проходження відбору нового директора НАБУ повноваження директора виконуватиме перший заступник директора НАБУ», – написав Денис Малюська і запевнив, що він особисто «прекрасно ставиться» до Артема Ситника.

«Справжня Варта» уже повідомляла сьогодні про те, що Кабмін на позачерговому засіданні обговорив і відправив у Верховну Раду законопроект, щодо Національного антикорупційного бюро. Керівник ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін уже встиг заявити, ш цим законопроектом готують підстави для відставки Артема Ситника із посади керівника НАБУ. Тексту законопроекту у відкритому доступі поки немає.

comments powered by HyperComments