Очільник МЗС вважає, що короткострокова мета України – вийти на принцип мирного співіснування із Росією

П'ятниця, 25 грудня 2020, 15:28
Кулеба вважає, «що без стратегії щодо відносин з РФ ми не можемо гарантувати нашу безпеку й чітко вибудовувати стратегічні перспективи розвитку нашої економіки»
Очільник МЗС вважає, що короткострокова мета України – вийти на принцип мирного співіснування із Росією

Міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба вважає, що короткостроковою метою України у відносинах із Росією є вихід на принцип мирного співіснування. Про це Кулеба заявив учора під час онлайн-брифінгу.

«Особисто я вважаю, що короткострокова мета в наших відносинах з РФ – це вихід на принцип мирного співіснування. Наразі триває війна між Росією і Україною. Це факт. Ми повинні припинити війну, повернути мир в Україну, відновити нашу територіальну цілісність. Але ми розуміємо, що Росія від цього не зміниться, навіть коли ми досягнемо цього результату, і стратегічні цілі Росії щодо України залишаться незмінними. А це деструктивні, руйнівні сили», – каже керівник українського МЗС

За словами Кулеби, наразі вихід на принцип мирного співіснування із Російською Федерацією відповідає інтересам України.

«Потім, зі зміною політики – це вже довгострокова мета, – коли Росія усвідомлює неминучість української незалежності, суверенітету, українського існування як частини західного світу і члена НАТО і ЄС, ми можемо перейти до принципу співіснування, коли ми терпітимемо одне одного й дивитимемося в нові можливості», – розмірковував міністр.

«Думаю, що будь-яка людина, спроможна тверезо мислити, розуміє, що без стратегії щодо відносин з РФ ми не можемо гарантувати нашу безпеку й чітко вибудовувати стратегічні перспективи розвитку нашої економіки, навіть якщо взяти, наприклад, питання транзиту через РФ або тих економічних обмежень, які може впроваджувати РФ стосовно доступу українських товарів на її ринок. Нам потрібно навчитися жити з тією Росією, яку ми маємо під боком. І для цього потрібно дуже тверезо, з холодним розумом на неї подивитися», – резюмував Дмитро Кулеба.

Міністр додав, що розуміння необхідності цієї стратегії є не лише у МЗС: «Я розмовляю з колегами і в уряді, і в Раді національної безпеки і оборони. Ми говоримо про це, і є певні напрацювання».

comments powered by HyperComments