У МЗС розраховують, що Україна стане членом НАТО до 2030 року

П'ятниця, 4 грудня 2020, 20:15
Про це у відеозверненні заявила перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова
У МЗС розраховують, що Україна стане членом НАТО до 2030 року

У Міністерстві зовнішніх справ вважають – Україна може стати членом НАТО до 2030 року. Таку думку висловила перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у відеозверененні, оприлюдненому в соцмережі Facebook.

«Україна налаштована оптимістично. У 2030 році ми бачимо себе повноцінним членом Альянсу. В цьому контексті надання Україні Плану дій щодо членства стане новим потужним імпульсом для подальшого руху шляхом реформ і мобілізації зусиль з метою досягнення критеріїв членства», – заявила Джапарова.

Коментуючи представлену генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом доповідь експертної групи «НАТО-2030: Об'єднані заради нової ери», Джапарова наголосила, що Україна цінує залучення до обговорення питань зміцнення політичного виміру Альянсу в рамках концепції НАТО-2030.

Вона зазначила, що в доповіді НАТО підтвердила прихильність політиці "відкритих дверей" з метою посилення Східного флангу і нарощування взаємодії зі східними партнерами, зокрема Україною і Грузією.

У доповіді наголошується, що НАТО має залишатися відданою рішенням Бухарестського Саміту 2008 року і вивести на вищий рівень дискусію про майбутнє членство в Альянсі. Також НАТО повинна шукати можливості для розширення і зміцнення партнерства з Україною і Грузією, які прагнуть до членства і перебувають під постійним зовнішнім і внутрішнім тиском Росії.

«Ситуація в Україні повинна залишатися важливим пунктом порядку денного засідань Ради НАТО-Росія. Повернення до «business as usual» з РФ до зміни її поведінки неможливе. Ціна за подальшу російську агресію проти України повинна підвищуватися - санкції проти РФ повинні не тільки оновлюватися, але й посилюватися», - цитує основні положення доповіді Джапарова.

«Сподіваємося, що зазначені рекомендації знайдуть своє відображення у майбутній Стратегічній концепції НАТО», - уклала вона.

comments powered by HyperComments