У Міносвіти розмірковують над тим, як будуть навчатися школярі під час коронавірусного карантину

Неділя, 5 липня 2020, 11:04
Виконувач обов’язків Міністра освіти України Сергій Шкарлет розповів, що діти таки підуть до школи 1 вересня, проте коли епідситуація в Україні погіршуватиметься, навчання знову буде переходити в дистанційну форму.
У Міносвіти розмірковують над тим, як будуть навчатися школярі під час коронавірусного карантину

В кінці червня Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що більшість українських школярів у вересні не зможе піти до школи через епідемію коронавірусної хвороби в нашій державі, отож більшості шкіл доведеться перейти на дистанційне навчання.

В той же час, в інтерв’ю виданню LB.ua виконувач обов’язків Міністра освіти Сергій Шкарлет, у профільному міністерстві зараз розроблять варіанти комбінованої форми навчання в школах на час карантину, зв’язаного із пандемією коронавірусної хвороби. На думку Шкарлета, діти все ж таки мають ходити до школи, але якщо епідемічна ситуація в країні погіршуватиметься, то частково доведеться навчатися дистанційно. У Міносвіти також розглядають варіант навчання школярів у дві зміни.

«Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі. Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію», – заявив Сергій Шкарлет.

За словами Сергія Шкарлета, батькі школярів вражають, що дистанційне навчання – це не зовсім освіта.

«Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша школа, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя. Це є величезна соціальна проблема. Якщо в нас буде тільки дистанційне навчання – буде соціальне сирітство», – зауважив очільник Міністерства освіти України.

Зауважимо, що навчання в школах та інших навчальних закладах України було припинене 12 березня 2020 року. Причиною стало оголошення карантину у зв’язку із оголошеною Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемією коронавірусної хвороби COVID-19. Щоправда, на момент припинення навчання у школах та інших навчальних закладах кількість виявлених інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 не перевищувала і десятка осіб.

Зауважимо, що статистика показує, що діти достатньо рідко недужають на COVID-19 і переносять це захворювання в легкій форми. Для прикладу, сьогодні, 5 липня 2020 року Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що за минулу добу виявлено 823 нових випадки інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, в тому числі 53 випадки – у дітей. Отож, кількість випадків інфікування серед дітей складає лише 6,44% від загальної кількості інфікованих. В той час, за даними Держстату, відношення чисельності дітей (від 0 до 17 років) до загальної кількості населення України  у 2019 році складало 18,05%. Проблема полягає у тому, що закордонні медики вважають, що саме діти, які безсимптомно переносять коронавірусну хворобу, стали причиною інфікування людей літнього віку в Італії та Іспанії. Додамо, що в Україні значна частина педагогічних кадрів – це люди пенсійного і передпенсійного віку, які входять до групи ризику, отож інфікування коронавірусом є для них надзвичайно небезпечним.

 

comments powered by HyperComments