Львівський музей історії релігії запрошує на зустріч із народними майстринями

Четвер, 14 квітня 2022, 17:02
На виставці "З глибини століть: українська традиція сходу і заходу" представлять роботи із бісеру Ірини Білик та Оксани Балабухи. Відкриття о 16:00 15 квітня.
Львівський музей історії релігії запрошує на зустріч із народними майстринями

Завтра, 15 квітня у Львівському музеї історії релігії під час відкриття виставки відбудеться зустріч із народними майстринями, які творять прикраси із бісеру Іриною БІлик зі Львова та Оксаною Балабухою із Харкова. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Обидві майстрині - і Ірина Білик, і Оксана Бахабуха - педагоги за освітою і митці за покликанням. Вони беруть активну участь у семінарах, колективних і персональних виставках, фестивалях. Роботи майстринь є у приватних колекціях Латвії, Австрії, Австралії, Німеччині, Польщі, Канади, США (Ірини Білик); Італії, Німеччині, США, Франції, Новій Зеландії (Оксани Балабухи).

У Музеї мисткині презентують виставку «З глибини століть: українська традиція сходу і заходу». Відвідувачі й гості побачать широке розмаїття ґерданів. Це прикраси на голову, шию, вуха, груди, руку, поясні вироби. У роботах жінки використовують геометричний, рослинний, зооморфний, орнітоморфний, антропоморфний орнаменти, рапорт, композицію. Майстрині працюють в техніці мозаїки, ажурного силення, нанизування, ткацтва, ндебеле, слов’янка, огалала, фрі-форм, а також в техніках цеглинкового, кругового і джгутового плетіння.

Ірина Білик вже не одне десятиліття досліджує, вивчає, популяризує традиції українського бісероплетіння, а також намагається відродити це давнє мистецтво. Серед авторських робіт мисткиня представить реконструкції старовинних ґерданів. На кожній роботі позначено джерело їхнього походження: бойківщина, лемківщина, гуцульщина, Полісся, Буковина, Західне Поділля.

Відкриття виставки 15 квітня, о 16 годині у Львівському музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1. Виставка доступна для огляду упродовж місяця.

comments powered by HyperComments