У Брюховичах, що під Львовом, на землі для ветеранів АТО хочуть збудувати чергові "висотки"

Понеділок, 3 травня 2021, 18:55
У приміському зі Львовом селі Сокільниках, мешканці якого наразі тішаться відсутністю гамору великого міста, можуть з’явитися дві багатоповерхівки на 200 квартир - у мікрорайоні, в якому Генпланом передбачено виключно садибну забудову, пише Діло.

За правилами будівництва в селі, вони не повинні перевищувати чотири поверхи, однак будівництво проводить підприємство із сфери бізнес-інтересів корпорації “Карпатбуд”, яка, своєю чергою, відома звичкою переглядати умови висотності в сторону збільшення під час забудови ділянок у Львові.

Скажімо, по вулиці Червоній 17 в Франківському районі Львова були видані умови на будівництво 4-поверхового будинку, але торік керівникові “Карпатбуду” Юрієві Карвацькому вже було погоджено нові містобудівні умови на спорудження житлового будинку із підземним паркінгом. І це на ділянці, що входить до історичного ареалу і належить до зони Ж-2 – малоповерхової квартирної забудови до 4 поверхів. Тож незважаючи на це, тут зведуть 6-поверховий житловий будинок із трьома (!) підземними поверхами.

Інший приклад, 7 лютого 2020 р. виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови на будівництво триповерхового житлового будинок з паркінгом і закладами громадського обслуговування на вул. Круглій 9. І як встановили у міськраді, висота будівлі не повинна перевищувати 12 та 10,2 метрів (ознайомитися з оригінальним планування можна наприклад тут). Але зараз на сайті Карпатбуду за цією адресою продається «5-ти поверховий будинок з 1 під’їздом та підземним паркінгом» і висотою приміщень 2,7м, що в сумі суттєво перевищує 12м. І це знову ж таки в зоні Ж-2.

Дивно, але Сокільницька сільська рада, яка завзято опиралася входженню до Львівської ОТГ саме під приводом загрози тотальної забудови села, нещодавно несподівано погодила будівельній фірмі “Перспектива Девелопмент” зміни до детального плану в урочищі Кадім — для будівництва багатоповерхівок на земельній ділянці площею 2 гектари.

Власником цього підприємства в державному реєстрі зазначено Олега Габуду, який, очевидно, представляє інтереси власника корпорації “Карпатбуд”: принаймні, як свідчать дані держреєстру, Габуда працює директором ТОВ “Карпатбуд Постачання” — фірми, яка належить Кравацькому.

Скандальна земельна ділянка, на якій у лютому 2021 року сільська влада своїм рішенням фактично дозволила багатоповерхову забудову, раніше була розташована поза межами населеного пункту і перебувала у розпорядженні Пустомитівської райдержадміністрації. Ще у 2013 році обласне управління Держземагентства затвердило проект землеустрою на ці 2 гектари землі – ділянку передали у приватну власність підприємниці із Червонограда Лесі Горбатюк для ведення сільського господарства.

179356903 199952451750881 6308749605899942296 n 576x1024Наказ управління Держземагентсва про затвердження документації на передачу скандальної земельної ділянки першій власниці Лесі Горбатюк, 2013 рік

Як відомо із державного реєстру фізичних осіб-підприємців, бізнес Лесі Горбатюк полягав в “обслуговуванні напоями” — саме такий основний та єдиний вид діяльності вказано в реєстраційних документах. Але ставши землевласницею, Горбатюк одразу закрила цей бізнес.

Після цього було декілька перепродажів цієї ділянки, поки останній власник не продав її будівельній компанії. Останнім її приватним власником зареєстровано львів’янина Мирона Аугуста, бізнесова діяльність якого тісно пов’язана із землевпорядкуванням. Із 2012 року Аугуст є власником фірми “Західземлепроект”, яка займається геодезією та консультаціями у цій сфері.

157177254 1553190891538846 5203311031224723446 n 768x1024Заява власника ділянки Мирона Аугуста в Сокільницьку сільську раду про дозвіл на на внесення змін у детальний план, 2019 рік

На той час земельна ділянка уже входила у склад населеного пункту, а з 2016 року її цільове сільськогосподарське призначення було змінено — «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Поруч, у кварталі К-9, роздали ділянки для 72 учасників АТО/ООС (тут дозволили будівництво індивідуального житла )

У липні 2019 року року М.Аугуст звернувся до Сокільницької сільської ради із проханням надати йому дозвіл на внесення змін у детальний план, замовчуючи, щоправда, у самій заяві, що йдеться про багатоповерхову забудову

Однак, відповідно до Генплану села, цей квартал у районі вулиці Успенської позначено як «резервні території САДИБНОЇ забудови». Тобто тут можна будувати виключно приватні будинки або котеджі.

Через наміри сільської влади дати дозвіл на будівництво багатоповерхівок у серпні 2020 року виник скандал в облдержадміністрації, де відбувалося засідання погоджувальної ради при департаменті архітектури та містобудування ЛОДА, на якому планували погоджувати зміни до генерального плану села Сокільники.

Як розповів мешканець Сокільник Іван Бідник, на це засідання прийшли небайдужі мешканці села і заявили, що неприпустимо так агресивно забудовувати село, в якому уже проживає 10 тисяч мешканців, зменшуючи при цьому кількість шкіл, дитячих дошкільних закладів та не будуючи нових дитячих майданчиків.

Окрім того, вони звертали увагу на відсутність необхідної інфраструктури та інженерних мереж для будівництва багатоквартирних будинків у селі. Про наміри Сокільницької сільської ради ще у 2019 році перевести цю земельну ділянку під БАГАТОКВАРТИРНУ забудову мешканці села тоді ще навіть не знали.

У ЛОДА тоді серед інших рекомендацій вказали Сокільницькій сільраді на необхідність обґрунтувати доцільність розташування багатоповерхової житлової забудови в житловому кварталі К-9 – в межах вулиць Успенської, Міхнюка, Об’їзна, Стефаника – із дотримання вимог розділу “Багатоповерхова забудова” відповідно до ДБН планування та забудови території, оскільки навколо – садибні забудови.

А вже у вересні 2020 року розробник змін до генплану “Містопроект” надіслав Сокільницькій сільській раді та ЛОДА лист, в якому зазначив, що погоджується із зауваженнями містобудівної ради.

Але це не зупинило наміру сільської влади розпочати будівництво багатоповерхівок в Сокільниках. Справа активізувалася у 2020 році, коли новим власником земельної ділянки стала згадана будівельна фірма “Перспектива Девелопмент”, яка наприкінці того року надіслала до Сокільницької сільської ради ще одну заяву – з тим самим проханням змінити детальний план території.

156974185 2820597834880467 923401344711241768 n 768x1024Заява фірми-забудовника “Перспектива Девелопмент” в Сокільницьку сільську раду про дозвіл на на внесення змін у детальний план, 2020 рік

Цю заяву погодила земельна комісія, до складу якої входили Марко Роман, Мар’ян Соляр, Любомир Криса, Руслан Вожельник. Зелене світло будівництву дала також будівельна комісія: Микола Максимович, Юрій Полусток, Андрій Гук, Володимир Бурий та Юрій Крок.

Щоб легітимізувати свій намір дозволити будівництво багатоповерхівок, сільська влада оголосила громадські слухання, обравши для цього дуже “вдалу” дату — 5 січня 2021 року, напередодні Святвечора. В оголошенні, яке було опубліковане у газеті “Голос народу”, яка виходить у Пустомитах і майже не потрапляє до села, не деталізували, що мова йтиме про спорудження в урочищі Кадім багатоповерхівок.

В оголошенні не було зазначено, що слухання будуть стосуватися зміни цільового призначення на багатоповерхівки. Тому навіть якщо хтось прочитав це оголошення, то й не зрозумів про що мова: можливо, людина будує будинок, розробляє документи”, – зауважила в розмові з репортером “Діла” голова тутешньої громадської організації “Зручна громада” Уляна Солонюк.

Місцеві мешканці тепер стверджують, що обговорення цієї пропозиції насправді не було, все відбулося формально, а серед присутніх були переважно співробітники сільської ради та навіть працівники фірми-забудовника.

Уже на початку лютого 2021 року питання зміни в детальному плані території винесли на розгляд Сокільницької сільської ради, хоча, відповідно до 19 статті Закону України “Про державне регулювання містобудівної діяльності”, це було можливо лише у тому випадку, якщо відповідають Генплану та зонуванню території. Але більшість депутатів, ймовірно, й не знали, що порушують закон.

170308198 196834305319455 46683664499174579 n 990x1024Містобудівні умови на спорудження багатоповерхівок в Сокільниках

Як свідчить відеозапис голосування, під час оголошення проекту рішення жодним словом не було загадано про те, що на цій ділянці планується зведення багатоповерхових будинків. Тож майже всі 19 депутатів проголосували тоді «за» (на сесії двоє народних обранців були відсутні і один утримався від голосування). Коли ж стали відомими подробиці змін у детальному плані цієї ділянки, то двоє депутатів відкликали свої голоси.

156545052 900734954017354 4573354865868371777 n 768x1024Рішення Сокільницької сільради про дозвіл на внесення змін у детальний план, лютий 2021 року

Небайдужі мешканців Сокільників зауважують, що будівництво багатоповерхівок спричинить незручності усім селянам, адже важка будівельна техніка, проїжджаючи сільськими вулицями, руйнуватиме дорожнє покриття, а також створюватиме загрозу для дітей, які за браком місця для розваг, буває, вибігають на вулицю.

Своє невдоволення майбутнім сусідством з багатоповерхівками відразу висловили як ті, хто вже обжився у своїх садибах і яким доведеться ділитися своїми комунікаціями не з кількома новими сусідами, а із сотнями, так і власники сусідніх земельних ділянок, вартість яких, очевидно, зменшиться — відомо, що земля виключно під індивідуальне будівництво значно вище цінується на ринку, адже передбачає спорудження елітного житла.

4442455Витяг з кадастрової карти, де чітко видно, що пропоновані багатоквартирні будинки (виділено червоним) знаходяться між ділянками приватної садибної забудови. – Квітень 2021

Якщо врахувати, що сусідні ділянки були роздані під будівництво ветеранам АТО/ООС, то в такий спосіб їх цинічно обкрадають, зменшуючи ринкову вартість їхньої нерухомості. Деякі з ветеранів уже заявили, що нічого про заплановану забудову поруч зі своїми ділянками не знають і з ними це питання ніхто не обговорював. Таке ставлення до колишніх бійців АТО виглядає дивним, адже і сільський голова і секретар ради – ветерани бойових дій на Донбасі і мали би виявити більшу солідарність щодо побратимів.

Тим часом будівельна компанія вже розробила проект забудови багатоповерхових будинків – загалом на 13 під’їздів та на 200 квартир. Ідею цього будівництва просувають за допомогою поширення так званого “меморандуму” — презентації проектної пропозиції забудови, в якій фірма-забудовник обіцяє виконати все те, що й без того зобов’язана зробити (зокрема, провести комунікації і дотримуватися нормативів ДБН), а також посприяти в будівництві школи. Обслуговувати мешканців новобудов обіцяє “Карпатбусервіс”.

Обурені таким впертим просуванням багатоповерхової забудови в селі мешканці Сокільників надіслали колективні звернення щодо згаданих рішень місцевої влади до правоохоронних органів та обласної влади: листи надійшли в ДБР, прокуратуру, СБУ, до народного депутата Галини Васильченко, міжфракційного об’єднання «Львівщина», голови ЛОДА Максима Козицького, департаменту архітектури ЛОДА та голови облради пані Гримак.

Mешканці села також позиваються до суду, адже це рішення сільради не тільки суперечить законним інтересам громади, але й було прийнято з очевидними порушеннями. Активісти побоюються, що будівництвом двох багатоповерхівок у селі можуть легітимізувати багатоповерхову забудову в цілому кварталі. Мовляв, як тільки з’являються перші дві забудови, можна будувати далі багатоповерхові будинки.

У коментарі журналістам голова Сокільницької ОТГ Тарас Сулимко нещодавно запевнив, що у випадку, коли більшість мешканців села висловиться проти цієї багатоповерхової забудови, то сільрада вестиме переговори з забудовником щодо можливості будівництва там не багатоквартирних будинків, а котеджів.

Поки невідомо, чи будуть проводити з цього приводу загальносільський референдум чи справу вирішення конфліктної ситуації перекладуть на суд. “Діло” буде стежити за перебігом справи.

comments powered by HyperComments