Російського олігарха Фрідмана та друга Садового розробляє прокуратура Іспанії
На думку відомства, підприємець, використовуючи незаконні стратегії, намагався купити розробника за ціною значно нижчою за ринкову (20 млн євро). Будучи з 2008 року провідним партнером Zed WorldWide, яка оцінювалась в півтора мільярда євро, Фрідман, як стверджує прокуратура, діючи через своїх уповноважених, зокрема, через VimpelCom (нині Veon), в якому 47,85% прав голосу володіє LetterOne (засновник компанії – Фрідман), сприяв її руйнуванню. Ці контракти, за даними видання, приносили компанії більше 40% доходу. Після їх розірвання Фрідман зіграв «фундаментальну» роль у банкрутстві ZWW, підкреслюють у прокуратурі.
Видання повідомляє, що бізнесмену належить виступити в суді Іспанії в жовтні. Представник Фрідмана впевнений, що претензії знімуть, коли підприємець представить свої аргументи.
Сам мільярдер категорично заперечує всі звинувачення, стверджуючи, що він не намагався придбати IT-компанію і не контролював організації, які нібито порушували закон.
Росіянин Фрідман є співвласником «Альфа-груп», а також членом наглядової ради VimpelCom. Він посідає сьоме місце у списку 200 найбагатших російських бізнесменів 2019 року за версією Forbes зі статками у 15 млрд. Михайло Фрідман народився у Львові, з 2011 року почав організувати для міста Лева міжнародний джазовий фестиваль Jazz Fest, який до 2017 року мав назву Alfa Jazz Fest.
Іспанське економічне видання Ecobolsa стверджує, що в ході свого останнього придбання в Іспанії – мережі магазинів DIA – Фрідман застосував ту ж схему, що і у випадку з Zed WorldWide. У 2018 році олігарх купив 29% акцій цього підприємства за ціною близько чотирьох євро за акцію. Це дозволило його представникам брати участь в адмініструванні DIA. За наступні 12 місяців акції DIA подешевшали на 89,3%, і Фрідман збільшив свою присутність в підприємстві до 68%, скупивши акції по 67 центів за штуку.