Трудова міграція з Львівщини зростатиме, - соціологічні дослідження
Про це повідомляє Щоденний Львів.
Такий висновок випливає з соціологічного дослідження, яке було представлено у Львівському прес-клубі 28 січня під час прес-конференції.
За словами директорки Українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”, яке робило це дослідження, Наталії Зайцевої-Чіпак, респондентам було поставлено два запитання: «Чи розглядаєте ви або члени вашої родини можливість поїхати найближчим часом за кордон та чи були ви або хтось із вашої родини впродовж останнього року на заробітках за кордоном».
34% респондентів відповіли, що вони або члени їхніх сімей передбачають можливість трудової міграції наступного року. Ще 4 % - вагаються. Решта кажуть, що «ні».
- Якщо ми подивимося на вікову структуру тих, хто планує виїжджати за кордон, то це, передусім, працездатне, активне населення від 18 до 39 років. В цих категоріях близько половини респондентів говорять про те, що таку можливість розглядають. У категорії населення від 40 до 59 років таких лише 30% і найменше їх у віковій групі 60+ - 14%,- сказала соціологиня.
Директорка наголосила, що більше схильні до трудової міграції жителі провінції області: менших міст, сіл. Очевидно, там менші доходи, менші можливості для працевлаштування. І це підштовхує людей їхати на заробітки за кордон.
- Найбільша частка тих, хто говорить, що вони або члени їхньої родини були за кордоном, - серед молоді віком від 18 до 29 років – 43%,- повідомила директорка.
У віковій категорії від 30 до 59 років таких мігрантів або членів їхніх родин - третина, а з-поміж людей пенсійного віку - чверть.
- Але серед тих сімей, які уможливлюють поїздки за кордон цьогоріч, 32% не їздили на заробітки минулого року. А серед тих людей, які їздили на заробітки, лише 16% говорять про те, що не планують туди повертатися. І це говорить про те, що ми надалі будемо мати збільшення частки людей, які мігрують,- прогнозує тенденцію Наталія Зайцева-Чіпак.