Як львівські депутати вляпались у скандал із комунальним майном

Олег Довганик  |  Четвер, 29 червня 2017, 22:13
Депутати Львівської міськради не змогли прийняти навіть протокольне доручення сесії про усунення Інни Свистун із займаної посади
Як львівські депутати вляпались у скандал із комунальним майном

Депутати Львівської міськради під час завершення пленарного засідання сесії не змогли підтримати протокольне доручення сесії про відсторонення із посади начальника управління комунального майна міста Львова Інни Свистун на час проведення розслідування щодо втрат комунального майна громадою міста Львова.

За таке рішення проголосували тільки 25 депутатів, що є недостатньо для його прийняття.

Зазначимо, пропозицію про прийняття протокольного доручення ще під час розгляду майнових питань вніс депутат Валерій Веремчук.

Проте секретар Львівської міськради Анатолій Забарило зазначив, що таке протокольне доручення слід розглянути у кінці пленарного засідання під час розгляду запитів та звернень депутатів.

Додамо, під час доповіді щодо розгляду майнових питань Інна Свистун поводила себе зверхньо і часто коментувала ті чи інші проекти ухвал сесії.

Також вона запитувала депутатів міськради про походження їх землі та майна та способів їх набуття.

Такі випади обурили депутатів, тож і Валерій Веремчук, і Любомир Босаневич запропонували Інні Свистун понизити тон розмови і просто презентувати проекти рішень як чиновницю міської ради.

«Ви повинні визначитись, чи ви політик, чи – чиновник Львівської міської ради. Якщо ви хочете займатись політикою, то можете йти на вулицю Винниченка (під стіни ОДА, - Ред.), там встановлений намет і можете займатись політикою», - сказав депутат Любомир Босаневич.

Депутати також відзначили, що атмосфера у залі є нестерпною під час доповідей Свистун.

«Коли перед нами доповідає в.о. заступника керівника управління, яку ми вперше бачимо, то це, мабуть, неправильно», - зазначив Босаневич.

Натомість колеги Інни Свистун із «Самопомочі» спробували стати на її захист і заявили, що депутати хочуть послухати чудову жінку, яку не треба критикувати.

Такі слова Вікторії Довжик ще більше обурили депутатів, проте секретар Анатолій Забарило спробував понизити градус у сесійній залі.

У кінці пленарного засідання секретар Анатолій Забарило спробував просто закрити пленарне засідання, проте депутат Веремчук нагадав йому про обіцянку поставити на голосування протокольне доручення про усунення Свистун із посади на час розслідування правоохоронними органами.

Проте таке рішення набрало лише 25 голосів.

Нагадаємо, у вівторок тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності управління комунальної власності міста презентувала звіт роботи і запропонувала відсторонити від виконання обов’язків начальника управління комунальної власності Інни Свистун.

Йдеться про втрату комунального майна міста Львова через неналежне виконання своєї роботи відповідальними працівниками ЛМР, яку вже встигли охрестити "Аферою століття". Окремі депутати вимагали надати повний перелік комунального майна Львова та звіт про його інвентаризацію.

Як повідомлялося раніше понад 26 мільйонів гривень боргу та розкрадання майна Львова – таким був звіт тимчасової контрольної комісії щодо роботи управління комунальної власності ЛМР.

Раніше у Львові відбулася низка пікетів з вимогою відставки керівника управління Інни Свистун.

Разом із тим, щодо чиновників Львівської міськради відкрили кримінальне провадження. 

Прокуратура Львівської області розслідуватиме факт неналежного виконання службових обов’язків працівниками Управління комунальної власності Львівської міськради, що призвело до втрати 44 об’єктів комунального майна Львова.

Свого часу Синютка розкритикував роботу Інни Свистун.

Представники ГО «Розвиток Громади» опублікували перелік комунального майна, яке було розкрадене.

«Єдиними невідомими у всіх схемі є прізвища та посади працівників управління комунального майна Львівської міської ради, без яких така схема була б приречена на провал. Все відбувалось наступним чином: посадовець управління комунального майна надає Малькову С. і Сандул В. копії технічних документів на приміщення, які не мають орендарів і не використовуються комунальними підприємствами міста. Далі фігуранти через підставні фірми (станом на сьогодні відомо про 28), складають Протокол засідання, яким ставлять на баланс фірми приміщення комунального майна і через свого нотаріуса на підставі копії цього протоколу і копії технічних документів переоформляють приміщення на своїх родичів», - повідомляють представники ГО «Розвиток Громади».

comments powered by HyperComments