Львову заборгували понад 26 мільйонів орендної плати

Максим Бурич  |  Вівторок, 27 червня 2017, 18:37
Понад 26 мільйонів гривень боргу та розкрадання майна Львова – таким був звіт тимчасової контрольної комісії
Львову заборгували понад 26 мільйонів орендної плати

Львову заборгували майже 200 орендарів комунальних приміщень Львова на загальну суму понад 26 мільйонів гривень. Такі дані під час прес-конференції озвучив член ТКК депутат міської ради Тарас Ворко.

«Ми проаналізували роботу управління комунальної власності та виявили, що загальний борг перед містом орендарів становить 26, 25 млн грн. В тому числі, з’ясували, що ГО «Самопоміч» мала 366 тис. грн перед містом за оренду приміщення на пл. Міцкевича 6/7. Замість того, щоб виселити боржника, комісія УКВ погодила договір суборенди між ГО «Самопоміч» та Політична партія «Самопоміч» на всю орендовану площу – 318, 2 м2. Зараз борг «Самопомочі» перед містом становить 459 тис. грн», – зазначив Тарас Ворко.

За словами депутатів міської ради та членів ТКК, управління комунальної власності не відповіли на їх 15 запитів. Одним з таких був про те, чи управління проводило інвентаризацію комунального майна, інформацію про орендарів-боржників, інформацію про документацію, яка підтверджує права власності на об’єкти та повний перелік викраденого у міста майна.

Згідно звіту, члени ТКК просять відсторонити начальника управління комунальної власності Інни Свистун на час розслідування кримінального провадження, за фактом неналежного виконання посадових обов’язків.

«На наступне пленарне засідання, що відбудеться 29 червня, ми разом підготуємо проект ухвали про відсторонення начальника управління комунальної власності Інни Свистун, на час кримінального провадження, 8 червня відкрила прокуратура Львівської області за фактом неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами УКВ», – заявив Ворко.

Як зауважила пізніше Інна Свистун, вона вбачає у пропозиції свого відсторонення свою принципову позицію, яка заважає розкраданню.

«Маю за честь таку увагу депутатів та окремих ГО до себе, через свою принципову позицію, зокрема і в питанні продажу приміщення на пл. Ринок, за яке до мене підходив депутат з «Народного контролю» Веремчук, щоб я занизили його вартість», – зазначила Свистун.

Звіт комісії також показав іншу цікаву ситуацію щодо боргу за оренду приміщення. Згідно зазначених Тарасом Ворком даних, ГО «Самопоміч» мала 366 тис. грн перед містом за оренду приміщення на пл. Міцкевича 6/7. Замість того, щоб виселити боржника, комісія УКВ погодила договір суборенди між ГО «Самопоміч» та Політична партія «Самопоміч» на всю орендовану площу – 318, 2 м2. Зараз борг «Самопомочі» перед містом становить 459 тис. грн.

Начальник управління комунальної власності прокоментувала цей випадок:

«Щодо боргу ГО «Самопоміч» перед містом, то у нас велись суди, є вже навіть одне рішення про стягнення боргу. Тобто ми судимось з «Самопоміччю« з цього питання», – заявила Свистун.

Звіт та звернення до депутатів на сесії міської ради має передісторію, в якій місто втратило десятки приміщень по Львову та ще має великі борги від орендарів. Кримінальне впровадження, слідство та робота правоохоронців разом з громадськістю дала на цей час такі результати:

Слідством встановлено, що до схем, за якими відбувалося розкрадання комунального майна, причетні 8 осіб та 2 нотаріуси. У поліції кажуть, що ці особи причетні до відчуження 25 об’єктів комунального майна, але слідство припускає, що загальна кількість викрадених приміщень може зрости.

Незаконно відчужене комунальне майно два нотаріуси внесли в реєстр за підробленими документами. Одна з нотаріусів уже померла, а причетність до цієї справи іншої, Уляни Пшеничної, встановлюють.

Нагадаємо, представники ГО «Розвиток Громади» опублікували перелік комунального майна, яке було розкрадене. «Єдиними невідомими у всіх схемі є прізвища та посади працівників управління комунального майна Львівської міської ради, без яких така схема була б приречена на провал. Все відбувалось наступним чином: посадовець управління комунального майна надає Малькову С. і Сандул В. копії технічних документів на приміщення, які не мають орендарів і не використовуються комунальними підприємствами міста. Далі фігуранти через підставні фірми (станом на сьогодні відомо про 28), складають Протокол засідання, яким ставлять на баланс фірми приміщення комунального майна і через свого нотаріуса на підставі копії цього протоколу і копії технічних документів переоформляють приміщення на своїх родичів», - повідомляють представники ГО «Розвиток Громади».

comments powered by HyperComments