На Львівщині побудують як мінімум три сміттєпереробних заводи, - ОДА

Олег Довганик  |  Середа, 14 червня 2017, 15:05
Проекти сміттєпереробних заводів на Львівщині презентуватимуть громадам
На Львівщині побудують як мінімум три сміттєпереробних заводи, - ОДА

Розпочинаються громадські обговорення щодо розміщення комплексів із утилізації ТПВ на території Львівщини. На сьогодні вже відібрали 17 земельних ділянок, які за всіма параметрами підходять для розміщення сміттєпереробних заводів. Відтак, із 20 червня до 15 липня інвестори презентуватимуть місцевим громадам проекти комплексів з утилізації ТПВ.

Про це на брифінгу розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

«Наша ціль – пояснили людям, що сміттєперепорбний завод – це не полігон твердих побутових відходів. Ми плануємо будівництво сучасних, абсолютно безпечних комплексів із утилізації ТПВ, які сьогодні працюють у багатьох європейських містах, - наголосив Назарій Романчук. - Окрім того, громади, на території яких збудують сміттєпереробні заводи, отримають можливість залучити у свої населені пункти нові інвестиції для будівництва доріг чи соціальних об’єктів».

Назарій Романчук також зазначив, що сміттєпереробні заводи, які збудують на території Львівщини, перероблятимуть відходи не лише міста Львова – комплекси із переробки прийматимуть ТПВ  в першу чергу з тих районів, де вони розташовані. За його словами, на Львівщині збудують принаймні три комплекси із утилізації ТПВ.

До проведення громадських слухань, крім місцевих громад, залучать й членів комісії, серед яких представники влади, фахівці та експерті в галузі екології та будівництва.

«Представники громади матимуть змогу отримати експертні відповіді на запитання щодо технологічного процесу переробки та екологічної безпеки», - зазначив Назарій Романчук.

Нагадаємо, у Львівській обласні державній адміністрації вже розробили графік громадських слухань щодо будівництва сміттєперобного заводу на території Львівщини.

comments powered by HyperComments