Львівська облрада виступила проти переведення офіцерів Академії сухопутних військ до Харкова (ВІДЕО)
Львівська обласна рада ухвалила звернення до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра оборони України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України щодо можливого переведення частини підготовки офіцерського складу з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в інші військові навчальні заклади.
"«Ми, депутати Львівської обласної ради, доволі стурбовані фактом поширення інформації в соціальних мережах, зокрема на сторінках високопосадовців Міністерства оборони України, щодо можливого переведення частини фахової підготовки з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного до інших військових навчальних закладів. Так, до прикладу, повідомляється про ймовірний перевід навчання офіцерів-танкістів (командирів танкових підрозділів) та офіцерів з інженерного забезпечення військ (офіцерів-саперів) до міст Харкова і Кам’янця-Подільського відповідно. На наше переконання, з огляду на геополітичну складову та фінансовий стан вітчизняного оборонного сектору, у час, коли бойові дії на Сході України ще тривають і, на жаль, далекі до свого логічного завершення, будь-які кроки в напрямі зменшення ваги військової освіти в Галичині є недоречними як з економічної, так і з військово-патріотичної точки зору", - йдеться у зверненні.
Депутати облради наголошують, що Національна академія сухопутних військ у 2005 – 2009 роках створювалась величезними зусиллями тодішнього військово-політичного керівництва за всебічної та беззастережної підтримки органів самоврядування Львівщини і патріотично налаштованої громадськості.
Саме україноцентрична ідея підготовки офіцерів для вітчизняного війська була одним з основних аргументів щодо фахової військової вищої освіти у Львові. Такий підхід дав свої вагомі результати в сьогоднішньому протистоянні з ворогом на Сході України. Загальновідомо, що саме випускники Національної академії сухопутних військ є однією з ключових ланок тактичного рівня – у професійному та ідейному сенсі – у жорстокій боротьбі із супротивником.
"До прикладу: на сьогодні за героїзм і мужність, виявлені під час російсько-української війни, 283 випускники цього навчального закладу нагороджені різними державними відзнаками, у тому числі 8 випускників удостоєні найвищого державного звання – Герой України, з них три – посмертно. 52 випускники Національної академії віддали своє життя за Незалежність України. Національна академія сухопутних військ витримала натиск проросійських сил часів Віктора Януковича щодо закриття як закладу в місті Львові. Наголосимо також на тому, що вся інфраструктура: найбільший полігон у Східній Європі, навчально-матеріальна база, навчальна література, побут, умови для духовного та культурного розвитку майбутніх офіцерів тощо – найкращі в Україні. Слід підкреслити, що в цьому військовому закладізосереджено увагу на підготовці курсантів під час навчань на території Львівського навчального центру (більш відомому як Яворівський полігон), де курсанти, відповідно до свого фаху, регулярно виконують бойові стрільби (з артилерії, танків, БМП), здійснюють десантування, накручують свої кілометри водіння бойовими машинами", - йдеться у документі.
Для порівняння: на факультеті військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», як стверджується в інтернет-джерелах, недостатньо практичних занять.
"Ще раз акцентуємо на тому, що в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного важливим чинником підготовки майбутніх офіцерів є їхня участь у багатонаціональних навчаннях на Яворівському полігоні за стандартами НАТО. Кількість і якість подібних заходів є найбільшою в державі. Безсумнівно, що це є не тільки суто військовим аспектом, але й сприяє зміцненню обороноздатності держави та підвищенню іміджу України на міжнародній арені.З огляду на вищезазначене, ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо, що в час продовження українсько-російської війни, переведення навіть певної частини підготовки офіцерського корпусу з м. Львова до інших військових навчальних закладів є недопустимим», - йдеться у тексті звернення.
Голова Львівської облради Олександр Ганущин на брифінгу наголосив, що на четвертому році українсько-російської війни не можна допустити прийняття такого рішення.