Хто і коли будуватиме сміттєпереробний завод на Львівщині

Олег Довганик  |  Четвер, 18 травня 2017, 21:54
Львівська ОДА завершує конкурс із визначення переможця будівництва заводу
Хто і коли будуватиме сміттєпереробний завод на Львівщині

Наступного тижня, у четвер або п’ятницю, Львівська ОДА оголосить переможця другого етапу конкурсу з вибору інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області.

Про це на брифінгу за підсумками засідання комісії з вибору інвестора повідомила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

«Ми домовляли про те, що конкурсна комісія завершить свою роботу до 1 червня цього року, але думаю, що відкладати на останній день і приймати якесь поспішне рішення не потрібно, тож наступного тижня, у четвер або п’ятницю, ми зберемось ще раз, щоб все-таки офіційно підбити підсумки конкурсу і оголосимо переможця», - сказала Гримак.

Вона також наголосила, що у Львівській ОДА уже вийшли на проведення фінальної завершальної зустрічі.

«Ми завершили другий тур конкурсу. Тепер уже я переконана у тому, що сміттєпереробному комплексу на території області бути. Сьогодні це уже не майбутнє, а сьогодення», - сказала Гримак.

Вона також відзначила, що у другому етапі конкурсу були представлені три компанії, більшість із яких є іноземними.

«90-95% це іноземний капітал. Якщо у першому і другому випадку – це кошти інвесторів, то третя компанія пропонує залучити кошти гранту ЄС, зокрема уряду Данії. Загалом пропозиції будівництва сміттєпереробного комплексу становлять від 50 до 100 млн євро, зокрема 60 млн євро, 89 млн євро і 96 млн євро. Це залежить від технології переробки, а також потужності заводу та об’ємів самого підприємства», - сказала Гримак.

Вона також додала, що сьогодні вартість захоронення сміття на полігонах області, які уже «пережили себе», становить у середньому 550 гривень за тонну сміття. Інвестори ж пропонують 680 грн за тонну у другому випадку і 750 грн за тонну у третьому випадку. Гримак каже, що такі пропозиції насправді є цілком оптимальними для ринку у області.

Перша ж пропозиція «коштує» 10 євро (290 грн) за тонну сміття, тож її детальніше вивчатимуть члени комісії.

«Далі ситуація буде розвиватись так: наступного тижня ми оголошуємо переможця із будівниутва заводу. Після чого обов’язково відбудуться громадські слухання. Можливо, у такому форматі, як сьогодні, але буде краще, якщо це відбудеться максимально наближено до території – місця будівництва заводу. Після чого відбудеться процедура відведення земельної ділянки, проте вона буде максимально швидкою, оскільки усі ділянки перебувають на балансі Львівської ОДА. Звичайно, для цього ще буде потрібно рішення органу місцевого самоврядування. І вже тоді розпочнеться будівництво самого заводу», - пояснила Ірина Гримак.

Заступник голови ОДА також зазначила, що протестів місцевих мешканців не буде, якщо усе правильно, грамотно і детально їм пояснити.

«Станом на зараз, є штучно підігріта ситуація окремими політичними силами. Зараз ми уже в Європі, ми позиціонуємо себе як Європа, а там культура поводження із ТПВ є звичайним бізнесом. Тому, я думаю, що після представлення проекту та проведення громадських слухань усе буде гаразд», - зазначила Гримак, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи не очікують у Львівській ОДА можливих протестів місцевих мешканців.

Нагадаємо, Сьогодні, 18 травня, у межах засідання комісії з вибору інвестора на будівництво заводу з переробки та утилізації твердих побутових відходів на території Львівської області троє інвесторів презентували свої проектні пропозиції.

Заступник голови Львівської ОДА Ірини Гримак повідомила, що 10 травня 2017 року завершено прийом документації другого етапу конкурсу з вибору інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області. «Сьогодні ж ми розглядаємо проекти трьох компаній, які задекларували свою готовність і мають всі необхідні документи, щоб презентувати свої пропозиції у вигляді гарантій», - зауважила вона.

Комісія заслухала Інвестиційно-екологічну компанію "ІЕК", яка претендує на будівництво заводу на ділянці у с.Бронниці, Дрогобицького району. Інвестор пропонує збудувати завод із термічною переробкою відходів для вироблення електро- і теплоенергії. Вартість будівництва автоматизованого заводу коливається від 55-65 мільйонів євро.

ТзОВ "Вейст Менеджмент Системс", яке претендує на ділянку у Миколаївському районі («Сірка»), пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Вартість проекту – 89 мільйонів євро.

У свою чергу, ТзОВ "Глассворк технолоджі", яке теж зацікавлене в ділянці в Миколаївському районі, представило комісії проект сміттєспалювального заводу, який вироблятиме теплову та електричну енергію. Вартість будівництва заводу складає – 96,5 мільйона євро.

Ірина Гримак наголосила, що Львівщина отримає сміттєпереробний завод. «Я вірю в те, що сміттєпереробному заводу на Львівщині – бути!», - підсумувала заступник голови Львівської ОДА.

Нагадаємо, що 15 лютого у ЛОДА відкрили пропозиції на будівництво сміттєпереробного заводу, до подальшої участі було допущено три інвестори.

Раніше, 10 грудня 2016 року Львівська ОДА оголосила про початок відкритого конкурсу щодо вибору інвестора для будівництва та експлуатації комплексу з утилізації (перероблення) твердих побутових відходів на території області. Для цього було опрацьовано 3 земельні ділянки під розміщення комплексу з утилізації ТПВ, зокрема в Яворівському, Миколаївському та Дрогобицькому районі. Пізніше земельну ділянку у Яворівському районі, зважаючи на звернення міського голови Львова, відповідним розпорядженням голови ЛОДА передано ЛКП "Збиранка".

comments powered by HyperComments