Новий дитячий будинок сімейного типу відкрили у Львові

Євгенія Пласконь  |  П'ятниця, 9 грудня 2016, 19:18
Двох дітей уже влаштували.
Новий дитячий будинок сімейного типу відкрили у Львові

9 грудня у місті запрацював уже четвертий дитячий будинок сімейного типу на вул. Пороховій.

Рішення про створення ДБСТ та влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання та спільне проживання, прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 28.11.2016 року.  Відтепер до 10 дітей зможуть бути охоплені сімейними формами виховання і у новому ДБСТ на вул. Пороховій.

«У прийомної сім’ї є двоє рідних і двоє прийомних дітей, з якими батьки-вихователі знайомі з червня цього року. Вони спілкувались і склався добрий контакт між батьками і дітьми. Діти хочуть тут проживати, і маємо велику надію, що вони тут отримають сімейне тепло, і найголовніше – навики для самостійного життя. Ми почали процедуру знайомства з великою родинною групою – це троє діток, віком 2, 3 і 5 років, і маємо надію, що ці дітки до місяця часу будуть тут мешкати», - розповів начальник відділу у справах дітей ЛМР, Ростислав Тимків.

Благодійний фонд «Діаконія», який реалізовує чимало цільових благодійних програм допомоги дитячим будинкам та інтернатам у Львівській області, за підтримки компанії Avalon Inc, надали місту квартиру для створення у Львові дитячого будинку сімейного типу у новобудові на вул. Пороховій. 

Загальна площа квартири – 465 кв.м. Квартира розташована на останньому поверсі 15-ти поверхового будинку та складається з 9 спалень (кожна з власною ванною кімнатою і балконом), кухні, вітальні, ігрової кімнати, комп'ютерного і навчального кабінетів. В квартирі також є пральна, гардеробна кімната і комора для зберігання речей та продуктів харчування.  

Зараз у квартирі проживає четверо дітей: двоє власних (8-річна дівчинка і 2-річний хлопчик) та двоє дітей, позбавлених батьківського піклування (16-річна дівчинка та 13-річний хлопчик).

«Було дуже приємно, що нам делегували таку місію – створити дитячий будинок сімейного типу у Львові. Ми доклали багато зусиль і багато емоцій, частинку душі у створення не просто квартири, а створення будинку для цієї сім’ї, створення атмосфери сімейності, любові і затишку. Ми повинні якомога більше залучати меценатів, бізнесменів до соціальної відповідальності і створювати якомога більше ДБСТ, тому що це найкраща форма опіки. Лише у сім’ї дитина може розкритися, мріяти, відчувати захист. Впевнена, що ми ще неодноразово будемо відкривати дитячий будинок сімейного типу у Львові, бо це потрібно дітям», - розповіла президент благодійного фонду «Діаконія», Алла Шамова.

Загалом у Львові функціонує 11 прийомних сімей, в які влаштовано 16 дітей, та 4 дитячих будинки сімейного типу, в які влаштовано 30 дітей. Такі будинки для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонують на вул. Драгана, Мечникова і Тракті Глинянському.

Довідка
Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, що не перебуває в шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

comments powered by HyperComments