На конгресі СКУ Володимир В’ятрович доповів про стан досліджень Голодомору
Поважний гість відомий як науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху і громадський діяч. Володимир Михайлович обіймає посаду голови вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів) і є членом наглядової ради музею «Тюрма на Лонцького».
Володимир В’ятрович розповів про джерела, з яких ми можемо дізнатися всю правду про Голодомор 1932 -1933 рр. У максимально стислий час історик представив публіці масу джерел, які допоможуть фахово і аргументовано висвітлювати тему терору 30-х рр.
Серед джерельних даних, про які повідомив науковець, є такі праці як „Збірник з архівів комуністичних спецслужб”, „Анотований покажчик документів про Голодомор в архіві СБУ”, „Матеріали комісії Джеймса Мейса”, „Документи італійського консульства у Харкові”, „Документи Ватикану”. Кожне з цих видань є надзвичайно цінним і висвітлює тему геноциду з усіх сторін. Зокрема, збірка „Документи Ватикану” відтворює бачення голоду з точки зору іноземців англійською мовою. „Анотований покажчик документів про Голодомор в архіві СБУ” є книгою на 400 сторінок і містить виключно перелік документів, які можна взяти в архіві СБУ.
Володимир В’ятрович також представив дослідження закордонних істориків про Голодомор. Науковець зазначив, що поняття геноцид в юридичний обіг ввів Рафаель Лемкін. Його книга була видана у 2008 році Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000». В свою чергу, Норман Наймарк у своїй праці обґрунтував уявлення про Голодомор як один із геноцидів Сталіна, який був здійснений на території підконтрольній радянській владі.
Окрім документів та досліджень іноземних істориків, правда про Голодомор доступна у документальних виставках, фільмах, історичних дослідженнях українських науковців, а також у матеріалах, які дають юридичну оцінку цьому явищу.
Модератор заходу слушно зазначив, що Володимир В’ятрович презентував зброю, яка знадобиться в інформаційній роботі. Сам же історик зазначив: „Інформаційна робота повинна розгортатися вже відтепер”.