У Львові біля консульства Російської Федерації хочуть збудувати каплицю в пам’ять про загиблих в Росії українців
Українська Національна Асамблея звернулася до Львівської міської ради з проханням дозволити встановити в сквері на розі вулиць Левицького та Івасюка капличку в пам’ять про всіх загиблих в Росії українців.
«Мільйони українців впродовж всіх років «братньої дружби» гинули і гинуть в Росії. Серед них – і тисячі галичан, які були розстріляні під час репресій, українці, які загинули в засланнях, концтаборах, були вбиті «за нез’ясованих обставин» тощо. На жаль, і до тепер наші земляки гинуть на території Російської Федерації», - заявив Голова Української Національної Асамблеї, Головний командир УНСО, Герой України Юрій Шухевич.
Варто зазначити, що російське консульство розташоване за кілька десятків метрів від вибраного для каплички місця. А поки Львівська міська рада не надала офіційного дозволу на розміщення каплички, тут встановлять пам’ятний знак.
Також сьогодні під стінами консульства відбудеться пікет. УНА-УНСО вимагає, щоб Російська Федерація визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом української нації.
«В 80-роковини Голодомору Російська Федерація, яка є правонаступницею СРСР, не визнає геноциду українського народу тоталітарним режимом Кремля, а також не вшановує пам’ять мільйонів жертв Голодомору й політичних репресій. Навіть в часи незалежності України тисячі наших співгромадян гинуть на території Росії (останній приклад – вбивство українських моряків російськими прикордонниками). Українська Національна Асамблея вимагає від російської влади визнати факт геноциду українського народу в 1932-33 роках та озвучити свою позицію по інших резонансних справах, пов’язаних із вбивствами громадян України», - заявив Юрій Шухевич.
Довідка:
30 червня 1990 р. створено Українську Міжпартійну Асамблею, котра об’єднала різні патріотичні групи, організації та партії. УМА створює УНСО 19 серпня 1991 р. для боротьби з ГКЧП (рос. — Государственный комитет по чрезвычайному положению — організація, створена 18 серпня 1991 року з метою збереження СРСР шляхом усунення від влади президента, дії якого учасники комітету розглядали як неконституційні). Пізніше Українську Міжпартійну Асамблею перейменували на Українську Національну Асамблею, а оскільки УНСО є її структурним підрозділом, то в народі організація отримує назву УНА-УНСО. Першим Головою УНА-УНСО став Юрій Шухевич, син головнокомандувача УПА — Романа Шухевича.
Арсенал методів діяльності УНСО був досить широким — від розгону зібрань антиукраїнських організацій до перешкоджання вивозу сільськогосподарських продуктів за межі держави. Члени партії брали участь у придністровській, грузино-абхазькій та чеченській війнах. Вбивство Гонгадзе, касетний скандал, спричинили масові протести та акцію “Україна без Кучми”, в яких брала участь УНА-УНСО. Апогеєм протесту стали події 9 березня 2001 року, котрі призвели до репресій проти організації. Близько трьохсот унсовців були затримані, а 19 з них, в тому числі члени керівництва, були засуджені до 2-3 років ув’язнення, що тимчасово послабило організацію.