Генеральна чистка. У Львові відновили роботу евакуаторів
«Евакуатори будуть забирати машини. Ми знайшли повне порозуміння з ДАІ. Підписана відповідна угода. По кожному випадку складатимуть протокол інспектором ДАІ і машину евакуйовуватимуть. Це насправді дуже потрібно, бо водії ставлять авто, які заважають проїзду трамваю чи техніці, яка прибирає. Зараз евакуатори будуть працювати з подвійною енергією, бо люди трохи розслабилися і зловживають тим, що у них є дорогі машини, які вони ставлять у недозволених місцях». – пояснив Андрій Садовий
Наразі в центрі постійно чергуватиме два евакуатори. Ще два викликатимуть за потреби. Викликати евакуатор можуть працівники комунальних служб, працівник Державтоінспекції чи надзвичайники. З штраф-майданчика власник може забрати своє авто лише після того як покаже квитанцію з про оплату послуг евакуатора та зберігання автомобіля, покаже техпаспорт на машину та копію протоколу про вчинення адмінпорушення з відміткою управління ДАІ про те, що її дійсно можна забрати.
«За зберігання авто на штрафмайданчику водій платить 120 грн за кожну добу до семи днів, а якщо більше то плюс ще 20 грн. За свої послуги грошей ми наразі не беремо. Хоча відповідно до спільного Наказу Міністерств внутрішніх справ, фінансів та економічного розвитку і торгівлі України за евакуацію машини до 2 тон нам мали б платити 600 грн, від 2-3 тон 700 грн. Чи платитимуть водії повноцінно за послуги евакуатора залежить від рішення керівництва міста. Наразі такої вказівки не було» - резюмує Михайло Оленчин, начальник дільниці евакуації транспортних засобів ЛКП «Львівелектротранс».
Нагадаємо, це не перша спроба міської влади відновити роботу евакуаторів. У серпні цього року депутати Львівської міської ради затвердили «Положення про порядок переміщення транспортних засобів для забезпечення безперешкодного функціонування транспортної інфраструктури м. Львова». Однак прокуратура м. Львова оскаржила цю ухвалу в суді та навіть відкрила кримінальне провадження. Виявилось, що згідно з законодавством приймати рішення про евакуацію авто має лише працівник державтоінспекції у чітко визначених випадках. І евакуація авто на вимогу комунальників там не зазначена. Окрім цього «Львівелетротранс» без відповідної угоди з ДАІ не має права зберігати авто на штраф майданчику. Як наслідок чергова спроба мера запустити евакуатори в роботу знову зазнала невдачі. Але ненадовго. Юристи мерії таки знайшли спосіб відновити роботу евакуаторів. Вони знайшли державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України, яке має право зберігати машини в себе на штраф майданчику, уклали з ним договір і відновили роботу евакуаторів.