США вступають на тропу війни: Трамп змінив Велику печатку

Про те, як поводив себе Президент Сполучених Штатів на інавгурації з Біблією, не написав хіба що ледачий. Проте у його виступі на WEF було дещо не менш цікаве, що залишилося поза увагою більшості состерегачів.
А саме: позиція орлана на державній печатці США за спиною Д. Трампа, яку Білим Домом було змінено свідомо. Те, що зображення не є випадковою "дзеркальною" проєкцією державного герба, зрозуміло по написанню девіза на стрічці, що птах традиційно тримає у дзьобі: «E pluribus unum».
В перекладі з латини це означає: «З багатьох один» (це вказує на те, що багато американських штатів утворюють одну країну, а багато народів — одну націю). Напис подано на гербі у звичайному його вигляді. Тобто дзеркально повернутим є лише білоголовий орлан з розпростертими крилами. Але що саме це означає?
Центральна фігура на гербовій печатці США тримає у лапах маслинову гілку (з 13 листками і 13 оливами) та 13 стріл. Останні, відповідно, символізують мир та війну (у сенсі: «США прагнуть миру, але завжди готові до війни»), втім голова птаха традиційно повернена до оливкових гілок. Над нею розташована розетка з 13-ма (за кількістю перших штатів) п'ятипроменевими зірками, які усі разом утворюють зірку Давида.
На грудях орлана — щит розфарбований в кольори державного прапора, лише з двома відмінностями. Перша — на блакитному фоні немає зірок. Друга — більшість смуг білі, а не червоні, як на американському прапорі. Всього цих смуг є 13, знову ж таки за кількістю перших штатів.
Тож, до останнього моменту (див. державний герб на трибуні перед Трампом) гербова фігура була повернена у бік оливкової гілки (себто: миру). Проте на Всемирному економічному форумі Президент, який обіцяів виборцям припинити російсько-українську війну протягом 24-х годин, виступає на тлі орлану, який дивиться у бік стріл, себто: війни.
З урахуванням почутих раніше тез про:
- можливість застосування американської зброї у Гренландії;
- Канаду, як 51-й штат США;
- зміну назви Мексиканського проливу на Американський, etc.,
це — досить красномовний натяк. Принаймні, на те, що США вже не прагнуть до миру.
P.S. Повернутим у зворотній бік (зі стрілами) гербовий орлан Сполучених Штатів Америки востаннє використовувався під час Першої Світової війни армією і флотом США. У 1916 році американський президент Вудро Вільсон затвердив використання ними президентського прапору з печаткою, яка за кількома параметрами відрізнялася від Великої печатки США.
Сузір'я 13-ти зірок на гербі, замість того, щоб бути показаним у спалаху слави, було розташоване на променях слави, які виходять із-за орлана. Але, найголовне, що сам птах, зображений у центрі темно-синього Президентського штандарта, мав сріблясті пір'я і дивився вліво, у бік стріл в лівій лапі. У той час, як орлан на Великому гербі США мав золотисто-коричневе пір'я і дивився вправо, у бік оливкової гілки.
"Можливо, Вільсон хотів, щоб це символізувало його повноваження як Верховного головнокомандувача, — припускає відомий американський вексилолог Джон М. Хартвігсен (John M. Hartvigsen). — Президентську військову посаду на прапорі 1916 року символізували чотири зірки, по одній на кожному куті. Прапори високих генералів і адміралів того часу також мали чотири зірки, що позначали їх військове звання".
Новий (сучасний) президентський прапор було затверджено вже за часів Гаррі Трумена, тобто після закінчення Другої Світової війни.