США вступають на тропу війни: Трамп змінив Велику печатку

Субота, 25 січня 2025, 09:21
В інавгурації президента США Дональда Трампа експерти знайшли багато символічного. Втім на Світовому економічному форумі було дещо ще, набагато більш сакральне.
США вступають на тропу війни: Трамп змінив Велику печатку

Про те, як поводив себе Президент Сполучених Штатів на інавгурації з Біблією, не написав хіба що ледачий. Проте у його виступі на WEF було дещо не менш цікаве, що залишилося поза увагою більшості состерегачів.

А саме: позиція орлана на державній печатці США за спиною Д. Трампа, яку Білим Домом було змінено свідомо. Те, що зображення не є випадковою "дзеркальною" проєкцією державного герба, зрозуміло по написанню девіза на стрічці, що птах традиційно тримає у дзьобі: «E pluribus unum».

В перекладі з латини це означає: «З багатьох один» (це вказує на те, що багато американських штатів утворюють одну країну, а багато народів — одну націю). Напис подано на гербі у звичайному його вигляді. Тобто дзеркально повернутим є лише білоголовий орлан з розпростертими крилами. Але що саме це означає?

Центральна фігура на гербовій печатці США тримає у лапах маслинову гілку (з 13 листками і 13 оливами) та 13 стріл. Останні, відповідно, символізують мир та війну (у сенсі: «США прагнуть миру, але завжди готові до війни»), втім голова птаха традиційно повернена до оливкових гілок. Над нею розташована розетка з 13-ма (за кількістю перших штатів) п'ятипроменевими зірками, які усі разом утворюють зірку Давида.

На грудях орлана — щит розфарбований в кольори державного прапора, лише з двома відмінностями. Перша — на блакитному фоні немає зірок. Друга — більшість смуг білі, а не червоні, як на американському прапорі. Всього цих смуг є 13, знову ж таки за кількістю перших штатів.

Тож, до останнього моменту (див. державний герб на трибуні перед Трампом) гербова фігура була повернена у бік оливкової гілки (себто: миру). Проте на Всемирному економічному форумі Президент, який обіцяів виборцям припинити російсько-українську війну протягом 24-х годин, виступає на тлі орлану, який дивиться у бік стріл, себто: війни.

З урахуванням почутих раніше тез про:

  • можливість застосування американської зброї у Гренландії; 
  • Канаду, як 51-й штат США; 
  • зміну назви Мексиканського проливу на Американський, etc.,

це — досить красномовний натяк. Принаймні, на те, що США вже не прагнуть до миру.   

P.S. Повернутим у зворотній бік (зі стрілами) гербовий орлан Сполучених Штатів Америки востаннє використовувався під час Першої Світової війни армією і флотом США. У 1916 році американський президент Вудро Вільсон затвердив використання ними президентського прапору з печаткою, яка за кількома параметрами відрізнялася від Великої печатки США. 


Сузір'я 13-ти зірок на гербі, замість того, щоб бути показаним у спалаху слави, було розташоване на променях слави, які виходять із-за орлана. Але, найголовне, що сам птах, зображений у центрі темно-синього Президентського штандарта, мав сріблясті пір'я і дивився вліво, у бік стріл в лівій лапі. У той час, як орлан на Великому гербі США мав золотисто-коричневе пір'я і дивився вправо, у бік оливкової гілки.

"Можливо, Вільсон хотів, щоб це символізувало його повноваження як Верховного головнокомандувача,припускає відомий американський вексилолог Джон М. Хартвігсен (John M. Hartvigsen). — Президентську військову посаду на прапорі 1916 року символізували чотири зірки, по одній на кожному куті. Прапори високих генералів і адміралів того часу також мали чотири зірки, що позначали їх військове звання". 

Новий (сучасний) президентський прапор було затверджено вже за часів Гаррі Трумена, тобто після закінчення Другої Світової війни. 

 

comments powered by HyperComments