У Львові від COVIDу щепили медиків 8-ої міської клінічної лікарні (ФОТО)

П'ятниця, 26 лютого 2021, 16:05
8-ма міська клінічна лікарня Львова є «ковідною», отож 79 її медиків отримали щеплення від COVID-19 одними із перших
У Львові від COVIDу щепили медиків 8-ої міської клінічної лікарні (ФОТО)

У п'ятницю, 26 лютого 2021 року мобільна бригада провела щеплення від коронавірусу 79 медиків 8-ої міської клінічної лікарні міста Львова. Щеплення отримав в тому числі і головний лікар Василь Трунквальтер. Персонал 8-ої МКЛ міста Львова отримав щеплення другим після персоналу Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, яка першою на Львівщині почала приймати «ковідних» пацієнтів. Усі лікарі 8-ої МКЛ, які отримали щеплення почувають себе добре. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«На сьогодні в нас зголосилося на щеплення 79 осіб. Дані уточнювали напередодні, тому саме стільки доз вакцини доставлено в пункт щеплень. Щеплення проводить мобільна бригада 2-ї міської поліклініки тут, у нас, в лікарні.

Я особисто щепився – був першим, я завжди щеплюся, навіть від грипу. Після щеплення нічого не турбує, якихось реакцій під час і після уколу не було.

Звичайно, якісь побоювання чи перестороги є, але вони такі ж, як і щодо будь-якого щеплення – від грипу, кору чи краснухи. Вакцина вироблена на індійському заводі, де є потужності компанії «AstraZeneca», і це не означає, що вона індійська, тому ми адекватно оцінюємо ці речі», – розповів про вакцинацію  Василь Трунквальтер, керівник 8-ї міської клінічної лікарні міста Львова.

«Особисто в мене перестороги до вакцини не було. Минулий рік нас багато навчив, і єдиний спосіб подолати цю пандемію – створити колективний імунітет, тобто вакцинуватись. Ця інфекція торкнулася і мене особисто, в мене двоє батьків померли, не дочекавшись вакцинації. Саме вакцинація дозволить уникнути багатьох смертей, багатьох захворювань. Це треба робити якнайшвидше, як буде така можливість. Найперше мають вакцинуватися медичні працівники, далі всі вразливі верстви населення.

Почуваюся після щеплення добре, майже не відчув ін'єкції і жодних локальних слідів, жодного дискомфорту чи чогось іншого наразі немає і, думаю, не буде. Бо якщо щось мало бути – якась, до прикладу, алергічна реакція, то вона вже б мала себе проявити», – зазначив після щеплення Ігор Стояновський, лікар-хірург, медичний директор з хірургічної роботи 8-ї міської клінічної лікарні.

«Я працюю майже рік з ковідом в реанімаційному відділенні і, мабуть, це був поштовх до вакцинації. Це все колись мусить закінчитися, і лікарі як ніхто, як свідомі люди, мають з розумом до цього підійти. Тому що ускладнення від ковіду є набагато гіршими, ніж можливі ускладнення від цієї вакцини. Раджу всім медикам зважити всі за і проти, і, все ж таки, показати здоровий приклад нашій Україні і всім людям», – наголосила Лілія Гриниха, лікарка-анестезіолог 8-ї міської клінічної лікарні.-

Вакцинацію медиків Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні і 8-ої міської клінічної лікарні міста Львова провела мобільна бригада 2-ої міськох поліклініки міста Львова, члени якої пройшли навчання у Києві. Перед щепленням пацієнта оглядають, він підписує згоду й тоді його вакцинують. Відтак, упродовж 30 хвилин після щеплення, медики наглядають за його станом.

«Мобільна бригада була відряджена в місто Київ для проведення навчання по вакцинації від коронавірусу саме цією вакциною. У бригаді в нас було два лікаря і три медичні сестри – тобто 5 осіб їздили на навчання.

Вчора ми працювали в обласній інфекційній лікарні, де провели вакцинацію 50 особам. Сьогодні робимо вакцинацію працівникам 8-ї лікарні. В деяких вакцинованих було незначне підвищення температури і біль у місці ін'єкції, але це нормальні реакції на будь-яке щеплення.

Перед вакцинацією проводиться медичний огляд пацієнта, він підписує інформовану згоду, і після того ми проводимо вакцинацію. Після вакцинації пацієнт перебуває в кімнаті очікування 30 хвилин під спостереженням медичних працівників», – розповів Віктор Періг, завідувач кабінету інфекційних захворювань 2-ї міської поліклініки, керівник мобільної бригади з імунізації.

Медичні працівники дякують патрульній поліції за супровід мобільної бригади, адже це допомагає своєчасно доставити вакцину на тимчасові пункти щеплень.

Фото – Роман Балук, прес-служба Львівської міськради.

comments powered by HyperComments