У Львові відкрився Музей Міста

фото - Роман Балук, Віталій Грабар  |  Середа, 14 жовтня 2020, 08:33
Музей Міста працюватиме у приміщеннях підземель і підвалів львівської ратуші
У Львові відкрився Музей Міста

Учора у Львові для відвідувачів відкрилися оновленні приміщення Музею Міста, який розташувався у підземеллях і підвалах Львівської ратуші. Новий простір Музею Міста, де іще не відкрилася перша виставка, відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Минулого тижня у підземеллі львівської ратуші, де працюватиме Музей Міста, закінчили ремонтні роботи. Оновлене приміщення презентували під час заходу «Музей Міста. Знайомство з простором».

«Я, як музейниця, слідкую за тенденціями в світі і помітила, що музеї міста за останні десятиліття зазнали великих трансформацій. Вони скеровані на локальну спільноту, на мешканців, більше залучені в формування контенту музейних просторів. Музеї міста зараз говорять не лише про минуле, а й просто сьогоднішнє і формують візії на майбутнє через призму їх мешканців. Музей Міста у Львові також буде йти цим шляхом. Ця ідея відгукується в багатьох львів'ян.

Музей Міста – це музей, в якому можна віднайти себе в сучасному контексті, пізнаючи своє минуле і сформувати візію свого майбутнього. Тут повсякдення і малознані історії і мешканці, такі ж важливі, як відомі події чи постаті», – сказала Тетяна Бей, керівниця «Музею Міста».

До відкриття простору композитор Остап Мануляк підготував спеціальну звукову інсталяцію.

Ремонт в приміщенні Музею здійснено за кошти міського бюджету, він тривав протягом двох років. Інженерні комунікації, вентиляційне обладнання та підйомно-ліфтова платформа були встановлені на суму 3292231 грн. Договір на роботи, відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації: освітлення, охоронна та пожежна сигналізація, димовидалення, інтернет, оздоблювальні, пуско-налагоджувальні роботи був укладений з компанією «Неостар Груп» на суму 6795707 грн.

«Музей Міста» – це простір змінних виставок, місце комунікації з мешканцями, платформа осмислення міста. Спільно з відвідувачами «Музей Міста» буде досліджувати та пізнавати міську ідентичність, через зв’язок із минулим допомагати зрозуміти себе в сучасному контексті та вплинути на майбутнє міста. «Музей Міста» не матиме постійної експозиції та фондів. Це інтерактивний простір, де головним об'єктом є взаємовідносини міста та його мешканців.

Зараз команда Музею Міста працює над створенням дебютної виставки «Подорож героя. Останній тиждень літа». Вона розповідатиме про те, як дитина у віці активного пізнання самостійно досліджує місто.

comments powered by HyperComments