Жах та кругова порука: Павло Сушко проінспектував центр соціальної підтримки на Прикарпатті

Четвер, 1 квітня 2021, 13:59
Голова ТСК з розслідування порушення прав дитини Павло Сушко відвідав обласний центр соціальної підтримки в м.Тлумач на Прикарпатті, щоб особисто перевірити умови роботи закладу.
Жах та кругова порука: Павло Сушко проінспектував центр соціальної підтримки на Прикарпатті

Інспекція проходить в межах виїзного засідання ТСК у регіоні.

«Ваше завдання – казати правду. Кажіть, що немає умов, оскільки тут – нічого не змінилося. Як був радянський будинок, так він і залишається. Ви робите медвежу послугу, коли кажете, що маєте всі умови. Вони вас чують і зачиняють інші заклади. Ви робите це своїми руками», – підкреслив Павло Сушко.

Цей заклад існує з осені 2020 року у приміщенні, де раніше була школа-інтернат. Наразі в обласному центрі соціальної підтримки проживає 19 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Згідно з нормами, вихованці тут можуть перебувати від 3 до 9 місяців.

Перевірка виявила низку порушень прав дитини. У приміщеннях відсутні гідні умови для проживання. У розпорядженні дітей лише одна душова кабіна. Дистанційне навчання проходить із порушенням санітарно-епідеміологічних норм – в одному приміщенні. Хоча на території є вільні кімнати, які використовують для зберігання майна. Будівлі закладу потребують капітального ремонту. До прикладу, стан спортзалу не дозволяє якісно займатися фізичною активністю.Через територію закладу проїжджають автівки, які доставляють вантаж до поштового відділення, що потенційно небезпечно для дітей.

Після візиту центру Павло Сушко наголосив, що у таких умовах не можна дозволяти перебувати навіть дорослим.

comments powered by HyperComments