Чиновники департаменту архітектури та управління туризму Львівської ОДА втретє оглядали пам’ятки архітектури в області

Субота, 6 лютого 2021, 16:36
Огляд пам’яток відбувся у четвер 4 лютого, перед тим подібні огляди проводилися 10 і 15 січня 2021 року
Чиновники департаменту архітектури та управління туризму Львівської ОДА втретє оглядали пам’ятки архітектури в області

У четвер 4 лютого 2021 року працівники департаменту архітектури та розвитку містобудування і управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації уже втретє провели цілоденний виїзд на об’єкти історичної і архітектурної спадщини Львівщини, які цього року планують реставрувати за кошти бюджету Львівської області. Чиновники також оглянулиі Тартаківський палац, який наразі претендує на участь у програмі «Велике будівництво в культурі». Два аналогічні виїзди були проведені 10 і 15 січня. Всі виїзди ініціювала Комісія з питань культурної спадщини та туризму Львівської  обласної ради. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Під час виїзду 4 лютого представники обласної влади оглянули дерев‘яні церкви в Мор‘янцях та Глиницях, які, за співфінансування області, вже завершують реставрувати. А також фахівці і депутати побували у Цеблеві, Потеличі, оглянули палаци у Червонограді та Тартакові.

«Ми всі переконані, що приймати рішення про фінансування об’єктів можна лише після того, як побачиш ситуацію на місці. Цього року депутати є новообрані, тому дуже важливо, щоб ми всі розуміли, про які храми і палаци йдеться і якої допомоги вони потребують, а що вже зроблено. Нові обласні програми депутати мають затвердити вже 16 лютого. 22 мільйони, які ми маємо для фінансування програми на цей рік, - критично мало. Але нам потрібно їх мудро розподілити», – каже директорка Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Особливої уваги, на думку експертів, потребує настаріша дерев‘яна церква на Львівщині і найстаріша тридільна церква в Україні в селі Потелич Львівського району. Храм споруджений 1502 року. 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО. Та наразі церква протікає і потребує термінової комплексної реставрації.

«Ми постійно намагаємося звертати увагу обласних депутатів і громади на церкву в Потеличі. У 2019 році за кошти обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на реставрацію її стінописів та іконостасу. У 2019-му завершено облаштування відмостки по периметру та розпочато розчищення несучих стін будівлі. На це пішло 187 тисяч гривень. Минулого року гроші з області сюди не виділялися. Для продовження реставрації у 2021 році необхідно скоригувати проектно-кошторисну документацію та розпочати укріплення та реставрацію стінописів на несучих стінах», - каже фахівець Управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Ганна Харун.

Також у четвер фахівці ЛОДА, спільно з виконавчою директоркою Асоціації «Єврорегіон - Карпати – Україна» Галиною Литвин і депутатами Львівської облради, побували у Сокалі та обговорили проблеми зі співфінансуванням будівництва байдаркової станції в межах міжнародного проєкту «Єднає нас Буг - створення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів».

Участь у такому виїзді до пам’яток представників управління туризму та курортів Львівської ОДА – також є дуже важлива, зазначає Олена Василько. Адже відреставрований об’єкт потребує включення у «живі» туристичні маршрути, або, часом, і створення довкола нього цілого туристичного кластера.

comments powered by HyperComments