На Львівщині планують створити мініатюрні 3D-моделі 16 пам’яток архітектури

Неділя, 31 січня 2021, 09:14
Пам’ятки архітектури оцифрують, а потім виготовлять спеціальні листівки із зображенням будівель.
На Львівщині планують створити мініатюрні 3D-моделі 16 пам’яток архітектури

Уже за кілька місяців кожен охочий зможе потримати на долоні Свірзький замок, дерев’яну церкву з карпатського села Матків, яка належить до спадщини ЮНЕСКО. А також костел Годовиці, де творив легендарний Пінзель. Цього року 16 знакових пам’яток Львівщини будуть доступні для огляду у форматі доповненої реальності. Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

Для цього достатньо буде лише навести камеру вашого смартфона на листівку з зображенням будівлі. Оцифрує та відтворить 3D-моделі об’єктів компанія «Скайрон» у межах проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження». Його ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, партнером є Інститут стратегії культури, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд.

«З 2016 року ми плекали ідею створити листівки, за допомогою яких у доповненій реальності можна буде побачити будівлі у 3D. Однак схожих проєктів в Україні ще не було, тож порад не було у кого питати. Методом спроб і помилок через 3 роки ми втілили ідею в життя і випустили перший наклад 3D AR-поштівок з 24 пам’ятками Львова. Згодом були й інші міста. А тепер ми нарешті отримали нагоду оцифрувати пам’ятки Львівщини», – говорить співзасновник компанії Скайрон Юрій Преподобний.

Торік у межах проєкту «Кишенькова країна» компанія «Скайрон» оцифрувала по одній пам’ятці у всіх областях України. Вони, а також пам’ятки Києва, Харкова та Одеси стали частиною додатку «PocketCityAR».

Окремі проєкти було реалізовано у Чорткові та Комарно. Цього року до додатка «PocketCityAR» додадуть і пам’ятки нашої області. «Кишенькова Львівщина» є частиною проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження», який ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, партнером є Інститут стратегії культури, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд.

«Проєктом «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження» заплановано напрацювати комплексні програми ревіталізації для 16 пам’яток культурної спадщини Львівщини. Це дуже важлива підтримка для програми «Велике будівництво в культурі». Ми, разом з командою проєкту та його координаторкою Наталею Войцещук, зможемо таким чином навіть допомогти громадам заповнити заявки на участь у проєкті. Такі програми дозволять подавати нашу спадщину на участь у різних українських та міжнародних конкурсах», – пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.

comments powered by HyperComments