На Львівщині виявили перший випадок грипу А (H1N1)

Вівторок, 12 січня 2021, 15:12
Усього в регіоні цього епідемічного сезону зафіксовано лише два випадки захворювання мешканців на грипу
На Львівщині виявили перший випадок грипу А (H1N1)

Станом на середину січня в області лабораторно підтвердили два випадки грипу. Одна людина була інфікована грипом B, його виявили у мешканця області на початку грудня, ще в однієї людини медики зафіксували пандемічний штам грипу А (H1N1). Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

«Грип А (H1N1) виявили у мешканця Львова, який звернувся в амбулаторно-поліклінічний заклад та був обстежений», – розповіла керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Медик зазначила, що епідеміологічна ситуація на Львівщині на сьогодні є сприятливою.

«Більше випадків грипу вірусологічною лабораторією виявлено не було. Наша область належить до областей з дозорним наглядом, відтак щотижня в нас проходять обстеження на грип лише 10 людей: порівну з лікарні та поліклініки.

Наразі людей з бурхливими клінічними ознаками грипу немає. Дозорний нагляд по грипу ведеться щотижнево, і поки що ми говоримо, що на Львівщині абсолютно сприятлива епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип», – розповіла вона.

Наталія Іванченко застерегла, що симптом будь-якого гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) і грипу подібні до коронавірусу. Відтак, закликала мешканців області при перших симптомах звертатись до медиків, а медиків – скеровувати пацієнтів з ознаками ГРЗ та грипу на ПЛР-тестування на коронавірус.

comments powered by HyperComments