У селі Воля Якубова на Дрогобиччині відкрили Музей-садибу провідника ОУН Андрія Мельника

Четвер, 24 грудня 2020, 09:48
Відкриття Музея-садиби Андрія Мельника стало можливим завдяки сприянню мецената Лева Грицака та допомозі мешканців села Воля Якубова
У селі Воля Якубова на Дрогобиччині відкрили Музей-садибу провідника ОУН Андрія Мельника

Учора в Дрогобицькому районі на Львівщині у селі Воля Якубова відкрили Музей-садибу полковника, провідника національно-визвольного руху Андрія Мельника – лідера Організації українських націоналістів. Відкриття музею приурочили до 130-річниці із дня народження видатного українського націоналіста.

«12 грудня Львівщина відзначала 130-ту річницю з дня народження полковника Андрія Мельника – одного з найавторитетніших борців за незалежність України. Найкраще вшанування його пам’яті – це така ж відданість державі і народу. Сьогоднішнє відкриття музею Андрія Мельника – це визначна подія. Бо пам’ять про нього має ширитися і жити. Я щиро вдячний меценатові Леву Грицаку, мешканцям села Воля Якубова та усім причетним, які вклали свою працю і душу, щоб ми сьогодні мали змогу дізнаватися більше про життя  Андрія Мельника, про його участь в національно-визвольному русі,  про його великий подвиг для України», – зазначив під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Музей-садиба облаштована у рідному селі провідника ОУН Волі Якубовій, у будинку початку ХХ  ст., в якій колись проживали родичі Андрія Мельника.

Експозиція музею розміщена у кімнатах будинку. Одна з кімнат збереглась у автентичному вигляді – з глиняною підлогою. У ній зібрані речі побутового вжитку, господарські інструменти, які використовувались сільськими майстрами в той час. Частина з них належала родичам полковника.

Інша частина оселі присвячена безпосередньо життю  Андрія Мельника та його участі в національно-визвольному русі.

Як зазначають у департаменті з питань культури, національностей та релігій, Музей-садиба Андрія Мельника покликаний стати центром духовного, культурного життя українців, місцем виховання патріотичної української молоді, джерелом історії й культури українського народу.

Фото - прес-служба Львівської ОДА.

comments powered by HyperComments