У Морянцях на Львівщин цього року завершать реконструкцію дерев’яної церкви

Четвер, 26 листопада 2020, 10:10
Реставрація дерев’яного храму XVIII століття у Морянцях на Яворівщині тривала два роки
У Морянцях на Львівщин цього року завершать реконструкцію дерев’яної церкви

Добігає кінця реставрація дерев’яного храму Успіння Пресвятої Богородиці XVIII століття у Морянцях на Яворівщині – його відновлювали упродовж останніх двох років. Роботи на об'єкті виконували в межах обласної програми охорони і збереження культурної спадщини. Вартість робіт із реставрації та ремонту, які було виконано у 2018-20 роках становить 7,15 млн. грн., із яких 3,5 млн. грн. надав обласний бюджет, а 3,65 млн. грн. виділили із бюджету Краковецької сільської ради. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА,

«За цей  час фахівці завершили реставрацію куполів храму і накрили їх міддю, замінили підвалини по всьому периметру церкви, відреставрували та укріпили  несучі стіни, відреставрували вікна та двері. Цього року ми відновлювали храм всередині. Сьогодні тут завершено майже все, що планувалося за проєктом. Далі громада хоче реставрувати храмову дзвіницю», – зазначила директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці  в Морянцях збудована 1766 року і є пам’яткою архітектури місцевого значення (ох.№ 552-м).

Загалом, на території Яворівського району сьогодні налічується 69 пам’яток архітектури, з них – 23 пам’ятки архітектури національного значення.

Також за співфінансування з бюджету області вже три роки триває реставрація дерев’яної церкви у селі Глиниці, збудованої у першій половині ХIX століття.

«Важливо, що у 2017-2020 роках за 240 тисяч гривень з районного бюджету Яворівщини виготовили облікову документацію для 43 пам’яток архітектури. Цю роботу мусимо продовжувати. Наразі її також мають перебрати на себе об’єднані територіальні громади. Зі свого боку будемо намагатися активізувати цей процес і допомогти ОТГ», – додала Олена Василько.

comments powered by HyperComments