На Львівщині родини медиків, які померли від COVID-19, уже отримали майже 8 мільйонів гривень допомоги

Понеділок, 16 листопада 2020, 18:01
Виплати допомоги родинам померлих медиків здійснюється із Фонду соціального страхування
На Львівщині родини медиків, які померли від COVID-19, уже отримали майже 8 мільйонів гривень допомоги

Управління виконавчої дирекції Фонду у Львівській області профінансувало виплату одноразової допомоги за кошти державного бюджету п’яти сім’ям медиків, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків. Розмір виплат – 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень кожній родині. Загальна сума виплат склала 7 млн 882, 50 тис грн. Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

З початку пандемії дирекція Фонду соцстрахування України на Львівщині оплатило лікарняні листки на суму 600 тисяч гривень для компенсації втраченого заробітку 98 медиків, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків. Крім того, для понад 500 медиків Фонд компенсував 100% втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 на суму 838 тис. гривень.

У Фонді соціального страхування України зазначають, що медичні працівники, які захворіли на COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.

Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, який складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках).

Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19.

Якщо комісією встановлено, що інфікування працівника сталося під час виконання професійних обов’язків, то гостре професійне захворювання визнається пов’язаним з виробництвом і за результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П.

У разі встановлення, що інфікування працівника не пов’язано з виконанням ним професійних обов’язків (у побуті, під час відпустки тощо), то дане захворювання визнається не пов’язаним з виробництвом і на нього складається акт за формою Н-1/НП.

Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру розслідування та встановлення підстав для виплат.

comments powered by HyperComments