На Львівщині «ковідними» хворими зайнято понад дві третини місць, відведених для них

Вівторок, 3 листопада 2020, 16:27
Попри таку складну ситуацію, у Львівській ОДА запевняють, що можуть надати стаціонарне лікування усім пацієнтам, які його потребують
На Львівщині «ковідними» хворими зайнято понад дві третини місць, відведених для них

На Львівщині і далі пришвидшується поширення коронавірусу SARS-COV-2 серед населення. Це призводить до збільшення кількості «ковідних» пацієнтів, які потребують госпіталізації. Станом на 3 листопада із 3025 ліжок, відведених для пацієнтів із COVID-19 зайнято уже 2036, тобто наповненість «ковідних» ліжок по області складає 67,3% від усього фонду. Про це сьогодні на брифінгу у Львівській ОДА повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

«Упродовж минулого тижня, на превеликий жаль, ми констатували низку сумних антирекордів. Зокрема за кількістю хворих, які були госпіталізовані за добу. Якщо до прикладу взяти минулу п’ятницю, за добу госпіталізували 251 особу. Також за добу у понад 500 осіб було підтверджено COVID-19. Окрім цього, понад 170 людей знаходилось в реанімаційних відділеннях», – розповів Орест Чемерис.

Лише за попередній тиждень в стаціонари області госпіталізовано понад 1100 пацієнтів.

«Якщо говорити про аналогічний період минулого тижня то на стаціонарному лікуванні знаходились 1663 хворих. Станом на сьогодні на ранок це – 2036 пацієнтів. Завантаженість ліжкової мережі становить 67,3 %»,  - додав Орест Чемерис.

Найбільш завантаженими залишаються Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – 266 хворих;  Львівська обласна інфекційна лікарня – 179 хворих, Центр легеневого здоров’я – 180 хворих. Також 208  хворих лікуються у  Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках. В розрізі районів області вже традиційно найбільш завантаженими є Стрийська міська лікарня – 129 осіб, Стебницька лікарня -105 хворих.

«На жаль, вкотре констатуємо, що епідситуація на Львівщині є досить напруженою. Тому вкотре наголошуємо, що важливе розуміння небезпеки захворювання кожною людиною.

Зараз вкрай важливо дотримуватись всіх протиепідемічних закладів. І гігієна рук, дистанція, маска – це ті обов’язкові компоненти, які має виконувати кожен. Швидкість розвитку динаміки захворювання залежить від кожного з нас», – наголосив Орест Чемерис.

Попри навантаження на екстрену медичну допомогу та первинну ланку, наразі надати стаціонарне лікування можуть усім пацієнтам, які його потребують. Необхідності у медичному сортуванні на Львівщині поки ще нема.

«Медичне сортування, яке відбувається на етапі амбулаторного лікування, покликане максимально відібрати тих пацієнтів, які потребують госпіталізації. На Львівщині поки що такої необхідності нема. Навіть попри те шалене навантаження, що відчуває на собі медична галузь, лікарні області наразі справляються», – розповів Орест Чемерис.

Відповідно до оновлених протоколів щодо стандартів  надання медичної допомоги, госпіталізації підлягають середньої тяжкості та тяжкі пацієнти.

«Рівень потреби в госпіталізації за останній тиждень різко зріс. Якщо ще два тижні тому щотижнево госпіталізувались 400 – 600 пацієнтів, зараз цей показник підвищився на 40%. Рівень госпіталізації в області зараз становить понад 1000 осіб на тиждень», – акцентував керівник департаменту охорони здоров’я.

За словами Ореста Чемериса, більшість пацієнтів із підтвердженим COVID-19 не потребують госпіталізації – часто хвороба минає у легкій формі, а іноді узагалі може проходити безсимптомно.

comments powered by HyperComments