На Львівщині у «ковідних» лікарнях і відділеннях заповнено менше половини ліжок

Субота, 3 жовтня 2020, 10:35
У обласному Департаменті охорони здоров’я кажуть, що говорити проо відсутність вільних місць у лікарнях не доводиться
На Львівщині у «ковідних» лікарнях і відділеннях заповнено менше половини ліжок

У лікарнях Львівщини, які спеціалізуються на лікуванні коронавірусної хвороби COVID-19 зараз заповнено 48 – 49% місць, які відведено для цієї категорії пацієнтів, отож про відсутність вільних місць для госпіталізації говорити не доводиться. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла експерт Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталя Іванченко.

«Кількість осіб, які перебувають у стаціонарах, щодня коливається на межах 1240 – 1260, не доходячи до 1300 осіб.

З них трохи більше сотні перебуває щодня у відділенні інтенсивної терапії, і одна третина потребує штучної вентиляції легень.

Але хибною є думка, що переведення людини на апарат штучної вентиляції є незворотній. Є багато випадків, коли стан людини покращується, і людину знімають із апарату ШВЛ, таких випадків стає дедалі більше», –розповіла медик.

За словами Наталії Іванченко, найстарішим пацієнтом, якого успішно вилікували від COVID-19 на Львівщині став 91-річний дідусь. Він лікувався у стаціонарі, одужав і повернувся до  звичного життя.

За словам Наталії Іванченко, на Львівщині зберігається тенденція до зростання захворюваності на COVID-19.

«Рівень захворюваності на Львівщині стрімко зростає із березня. Східні області щойно починають відчувати на собі поширення інфекції. Якщо на Львівщині уже понад 20 тисяч лабораторно підтверджених хворих, є регіони, де де цей показник не перевищує тисячі осіб.

Ми розуміємо, що з погіршенням погодніх умов та початком навчань у школах та університетах ризик зростання захворюваності постійно зростає. І це було прогнозовано», – зазначила Наталія Іванченко. В той же час, за словами експерта, якщо правильно підходити до епідрозслідування, то вчасне виявлення інфікованих збільшує шанси контактним особам перейти в режим самоцізоляції. Тому чим більше інфікованих виявляють, тим більше контактних осіб буде  виявлено, і поширення інфекції сповільниться.

Фото - "Центр легеневого здоов'я".

comments powered by HyperComments