У Львові до кінця наступного року мають затвердити межі усіх парків і зелених зон

Середа, 23 вересня 2020, 17:39
На території міста Львова розташовано 33 парки і 108 скверів різних розмірів. Наразі іще не всі зелені зони мають офіційно оформлені межі
У Львові до кінця наступного року мають затвердити межі усіх парків і зелених зон

У Львові до кінця наступного року планують оформити межі усіх парків та зелених зон – а таких на території міста налічується 33 парки і 108 скверів. Про це розповів директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, За словами чиновника, більшість парків вже мають офіційні документи, решта –  ухвали сесії Львівської міської ради про встановлення меж.

«Станом на сьогодні серед 33-х львівських парків – 21 вже має визначені кадастрові номери та чітко встановлені й закріплені в документах межі. До кінця року цей список поповниться ще п’ятьма парками. Їхні документи на стадії завершення», – розповів Коровайник.

Решта зелених насаджень міста вже мають першу ухвалу сесії Львівської міської ради, якою попередньо визначено межі парку та надано дозвіл на оформлення документів на землекористування. Це своєрідний захист, бо унеможливлює будь-які спроби зазіхання сторонніх осіб на територію, яка належить громаді міста.

«Насправді оформлення меж – це не простий процес, бо він потребує і погодження з суміжними користувачами, і висновків Держгеокадастру. Але ми собі ставимо амбітний план – до кінця наступного року оформити межі всіх парків, щоби в усіх тих людей, які, може, мають якісь фантазії щось і десь з парку забрати, не було жодного шансу», – зазначає заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Сьогодні міська рада максимально убезпечила межі таких зелених територій Львова від самовільних захоплень територій, зокрема парки «700-річчя» та «Горіховий гай», парк Левандівський, Стрийський парк, Скнилівський парк, парк Зимна Вода, Високий Замок тощо. До слова, за минулі кілька років паралельно департамент містобудування ЛМР оформив кадастрові номери на близько 35 скверів. Ще на 22 сквери вже розпочали процедуру оформлення документів.

Сьогодні кадастрові номери мають такі львівські парки:

Дендропарк ім. Бенедикта Димбовського

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк»

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Високий Замок»

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення ім. Івана Франка

Регіональний ландшафтний парк «Знесіння»

Парк «Левандівський»

Парк ім. І. Виговського

Парк «Озеро Левандівське»

Парк «Піскові Озера»

Парк «Сад Благовіщення»

Парк Святого Івана Павла ІІ Папи Римського

Парк Святого Івана Павла ІІ Папи Римського (лісопарк «Зубра»)

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Залізна Вода»

Пам’ятка природи місцевого значенням парк «Шевченківський Гай»

Парк «700-річчя Львова»

Парк «Скнилівський»

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Личаківський» в т. ч. Пагорб Слави

Парк «Горіховий Гай»

Парк «Боднарівка»

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «На Валах»

Парк «Студентів»

Оформлення всього пакету документів на парк коштує в середньому 150 тисяч гривень, а для скверів – близько 20 тисяч гривень за кожен.

«Кадастровий номер земельної ділянки – це як ідентифікаційний податковий номер, який є в кожного з нас. Такий собі код, який не повторюється і залишається із земельною ділянкою весь час. Та, що важливо, містить інформацію про власника парків, цільове призначення, межі та інші важливі дані. А також підтверджує, що земельна ділянка віднині зареєстрована в Державному земельному кадастрі з чіткими межами та обмеженнями.

А це вже гарантія, що межі парків ніхто не може змінити чи самовільно захопити. Віднині зробити це навіть технічно вже неможливо. Затверджені межі надають парку певного статусу з відповідними законодавчими зобов’язаннями», – розповів Сергій Коровайник.

comments powered by HyperComments