На Львівщині біля 60% всіх ПЛР-тестів виконуються приватними лабораторіями
![На Львівщині біля 60% всіх ПЛР-тестів виконуються приватними лабораторіями](https://varta.com.ua/content/documents/12156/1215506/thumb-item-523x340-4f65.jpg)
Сьогодні на радіо «Люкс ФМ» виступала заступниця міського голови Львова та керівниця львівського міського штабу по боротьбі із коронавірусом Галина Слічна. Деякі цитати із її виступу на радіо опублікувала прес-служба Львівської міської ради на офіційному сайті.
Зокрема заступниця Садового Галина Слічна проговорилася про те, що державні лабораторії Львівщини насправді роблять дуже мало ПЛР-тестів на виявлення коронавірусу, а більшість цих тестів виконується приватними лабораторіями.
Пряма мова Галини Слічної: «Від початку карантину підтверджених позитивних ПЛР-аналізів і захворілих осіб є 12631.
За останню добу було проведено 1595 ПЛР-аналізів, з яких 183 – позитивні. Фактично, це є 11% (насправді 11,47% - ред.). Зокрема, з них 84 – мешканці Львова.
Хочу сказати, що з загальної кількості проведених ПЛР-аналізів, фактично 60% – ті аналізи, які проводяться приватними лабораторіями. Одужалих від початку карантину є 3551 особа. Натомість летальних випадків станом на сьогодні є 344».
Отож, якщо вірити словам заступниці Садового, то із 1595 виконаних учора ПЛР-тестувань на визначення коронавірусу біля 1000 – це тестування у приватних лабораторіях, а тільки біля 600 – це тестування у державних і комунальних лабораторіях. Якщо слова Слічної відповідають дійсності, то ситуація із організацією ПЛР-тестування як на обласному, так і на міському рівні вкрай погана, якщо не сказати критична – потужностей державних лабораторій таким чином заледве вистачає на тестування осіб, що звернулися до лікарів із симптомами коронавірусу, а про контактних і навіть одужалих навіть не йде мова.
Цікаво, що в кінці липня 2020 року мер Львова Андрій Садовий заявляв про відкриття міської ПЛР-лабораторії, яка буде діагностувати COVID-19. Ця лабораторія юридично є складовою КНП ЛМР «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова», а фактично використовує площі лабораторії Держспоживслужби на вулиці Промисловій. За словами Садового, міська ПЛР-лабораторія має виконувати щодня на початках біля 200 ПЛР-тестів, а далі вийти на 700 ПЛР-тестів на коронавірус щодня. Садовий стверджував, що перші ПЛР-дослідження у міській лабораторії провели іще 16 липня 2020 року. Із тих пір пройшов уже місяць, але істотного збільшення кількості ПЛР-тестувань на коронавірус на Львівщині не спостерігається.