У львівській лікарні «Охмадит» прооперували 15-річного підлітка із наскрізним отвором у шлунку

Середа, 19 серпня 2020, 16:54
Діагноз «перфорована виразка шлунку» раніше ставили, як правило, тільки дорослим пацієнтам
У львівській лікарні «Охмадит» прооперували 15-річного підлітка із наскрізним отвором у шлунку

В Львівській обласній дитячій лікарні «Охмадит» лікарні стривожені тим, що почастішала кількість дітей, у яких діагностують хірургічні хвороби, характерні для дорослих. Днями у цій лікарні прооперували 15-річного підлітка із Жовківського району, в якого була перфоративна виразка шлунку, тобто наскрізний отвір у шлунку. У дітей така патологія, як твердять хірурги, зустрічається край рідко, однак за останній рік на операційний стіл у ЛОДКЛ потрапило уже четверо дітей із такою патологією, пише «Zaxid.net».

15-річного Андрія, у якого виявили перфоративну виразку шлунку, в лікарню «Охмадит» доправила «швидка». Пацієнт постійно відчував нестерпний біль у животі, який не відпускав ні на мить. Хлопця обстежили – рентген у вертикальному положенні показав, що у пацієнта в шлунку наскрізний отвір. Він, як кажуть хірурги, спонтанно виникає на місці виразки. Підлітка одразу взяли в операційну.

За словами батька хлопця, син приблизно 8 – 9 місяців скаржився на періодичні болі в животію В районній лікарні йому робили УЗД черевної порожнини, але нічого тривожного не помітили. Останній напад болю був настільки сильний, що довелося викликати «швидку». Лікарні вкололи щось підлітку і сказали, що біль має минути. Але полегшення не настало, тому викликали іще одну швидку, яка і доправила хлопця до «Охмадиту».

Завідувач Центру мініінвазивної хірургії «Охмадиту» каже, що така патологія у дітей зустрічається вкрай рідко. І може бути спровокована неправильним харчуванням, емоційним перевантаженням, надмірною фізичною роботою, алкоголем тощо.

«Такі патології часто діагностують у хірургічних стаціонарах для дорослих, у педіатричних клініках – це рідкість, у дітей не має бути таких захворювань. Тривожить той факт, що за останній рік до нас потрапляє вже четверта дитина з таким діагнозом. Ця проблема потребує аналізу гастроентерологів для попередження таких випадків, тому що схожі стани можуть стати причиною інвалідизації дитини на все життя», – каже Андрій Дворакевич.

Прооперували підлітка 8 серпня. До операційної бригади, яку очолив Андрій Дворакевич, увійшли дитячі хірурги Ігор Гримак, Андрій Дрочак і анестезіолог Богдан Булькевич.

Операція тривала годину. Раніше, аби зашити невелику дірку у шлунку, пацієнтам робили великий розріз. Зараз дуже багато операцій дитячі хірурги виконують лапароскопічно, через невеликі проколи у черевній порожнині за допомогою спеціальних ендоскопічних інструментів та ендовідеокамери добираються до проблемного місця і усуваються причину. Такі операції менш травматичні, пацієнт швидше відновлюється після оперативного втручання і з часом на тілі не залишається жодних слідів.

15-річного Андрія прооперували лапароскопічно, зашили дефект шлунка і через три дні перевели у гастроентерологічне відділення, де він зараз проходить подальше лікування.

Аби уникнути ускладнень, виразки у дітей слід вчасно виявляти і лікувати. А ще краще – не допускати їх виникнення

Людмила Чекан, дитячий гастроентеролог ЛОДКЛ повідомила, що ускладнення виразки у дітей зустрічаються доволі рідко, а от самі виразки значно помолодшали і їх діагностують у дітей різного віку. Перфоративна виразка шлунка, яку діагностували у 15-річного Андрія, виникла через пізню діагностику і несвоєчасне лікування виразки.

«УЗД не діагностує виразки. Коли болить живіт і причину не встановлено, треба робити фіброгастроскопію. І якщо діагностовано виразку, її треба вчасно лікувати, дотримуватися відповідного режиму харчування, щоб не допустити ускладнень», – каже Людмила Чекан.

За її словами, виразки у дітей різного віку виникають через неправильне харчування (вживання чіпсів, сухариків, енергетиків, «швидкої їжі»), стреси, нервове напруження і переживання, куріння, вживання алкоголю тощо.

comments powered by HyperComments