У Яворові на Львівщині завтра відбудеться фестиваль яворівської забавки та пирога

Вівторок, 18 серпня 2020, 16:17
Свято розпочнеться 19 серпня 2020 року опівдні із відкриття муралу на відновленому районному народному домі «Сокіл»
У Яворові на Львівщині завтра відбудеться фестиваль яворівської забавки та пирога

Завтра, 19 серпня 2020 року у місті Яворові на Львівщини відбудеться П’ятий фестиваль яворівської забавки та пирога. Початок свята – опівдні, коли відбудеться відкриття муралу на відновленому районному народному домі «Сокіл» за адресою м. Яворів, вулиця Івана Франка, 10. На ньому зображені, звісно, з кольорові яворівські іграшки. Про це повідомили організатори фестивалю через прес-службу Львівської ОДА.

У програмі фестивалю:

- презентація народних промислів Яворівщини та нагородження майстрів, які роблять і передають наступним поколінням вміння виготовляти яворівські забавки;

- майстер-клас, на якому всі охочі зможуть спробувати виготовити яворівську іграшку власноруч.

Цьго року вперше разом із фестивалем забавки, відбудуться і перші «Розточанські фестини». Свято приурочене яворівському пирогу. Звісно, якраз цього дня гості фестивалю зможуть спробувати багато різновидів цієї, традиційної для регіону страви, а також познайомитися з найкращими господинями. Бо ж саме завтра у Яворові нагородять переможців дистанційного конкурсу на найкращий рецепт та спечений за ним пиріг.

Яворівський пиріг та забавка мають увійти до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. Кілька тижнів тому, попри карантин, Львівська обласна адміністрація, разом із районом, активізували цю процедуру.

«Ми тісно співпрацюємо з експертами та управлінцями від культури й туризму. До кінця року сподіваємося внести яворівські пиріг та забавку до національного реєстру культурної спадщини. А з нового року розпочати процес внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО. Це дасть додатковий поштовх розвитку Яворівщини. Наша забавка має стати впізнаваною у всьому світі. Я мрію, щоб за кілька років її везли всі туристи, як сувенір з Львівщини та України. Я хочу, щоб наш яворівський пиріг подавали як особливу страву на дипломатичних фуршетах, де беруть участь українці», – каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Нагадаємо, що яворівська забавка у 2011 році прикрашала головну різдвяну ялинку Ватикану.

comments powered by HyperComments