Медики нагадують мешканцям Львівщини про важливість вакцинації

П'ятниця, 14 серпня 2020, 13:30
Про важливість набуття імунітету проти інфекційних хвороб розповіла експерт Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з алергології та імунології Христина Ліщук-Якимович

Натепер імунізація населення є одним із найбільш ефективних та економічно доцільних заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують у теперішній час. Завдяки вакцинації багато інфекційних захворювань відійшли в минуле, адже після введення вакцини людина набуває імунітет і стає несприйнятливою до інфекційних хвороб,

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет. Про важливість вакцинації розповідає експерт Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з алергології та імунології Христина Ліщук-Якимович.

«Кожен мешканець планети повинен задуматись і перевірити свій вакцинальний статус, тобто ті щеплення, які вже зроблені і які необхідно зробити. Адже, всі ми потребуємо захисту від хвороб, керованих за допомогою вакцин. Як правило, людина замислюється про роль імунної системи і можливості її підтримки лише під час хвороби. Але надзвичайно важливою є профілактика недуг шляхом ведення здорового способу життя та фахово проведеної вакцинації. Так, завдяки правильній тактиці вакцинування, людству вдалося подолати натуральну віспу та поліомієліт», – каже лікарка-імунологиня.

В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов'язковою є вакцинація проти 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

«Важливо пам`ятати просту істину: краще попередити захворювання, ніж потім з ним боротися. Тому не ризикуйте своїм здоров`ям, звертайтесь на консультацію до лікаря-імунолога, щоб вчасно і коректно усунути недугу та уникнути розвитку можливих ускладнень. Бережіть свій імунітет, оскільки, він запорука міцного здоров’я», – додала Христина Ліщук-Якимович.

comments powered by HyperComments