Мешканцям Львівщини радять, як уберегтися від укусів змій

Понеділок, 13 липня 2020, 08:54
Краян просять уникати непристосованих місць відпочинку, адже там можна натрапити на отруйних змій
Мешканцям Львівщини радять, як уберегтися від укусів змій

Влітку хочеться відпочити на природі – у лісі, біля водойми… Проте у природному середовищі на людей чатують різноманітні небезпеки, наприклад – отруйні змії. Як вберегтися від укусів отруйних змій радять медики. Про це пише прес-служба Буської районної державної адміністрації.

Порада 1: Одягайтеся відповідно. Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Порада 2: Перевіряйте місце привалу. Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.

Порада 3: Не торкайтесь неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

Порада 4: Не робіть різких рухів. Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону. Запам’ятайте: змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.

«Головна порада при укусі змії: жодної паніки. Різкі рухи під час приступу паніки лише сприяють швидкому поширенню отрути. Слід запам’ятати основне: потерпілого потрібно як можна швидше доставити в найближчий медичний заклад», – наголосив експерт департаменту охорони здоров’я з анестезіології, токсикології та інтенсивної терапії Ярослав Підгірний.

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

а) Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався;

б) Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас, тощо;

в) На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;

г) Дайте постраждалому воду - при укусі змії важливо багато питии;

д) Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

є) При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення;

е) Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

comments powered by HyperComments