На Львівщині майже півтисячі довгобудів, більшість з них стоять близько 20 років

Понеділок, 3 грудня 2018, 12:17
Станом на 11 жовтня у Львівській області нараховується 479 об’єктів незавершеного будівництва. Серед них каналізаційні та очисні споруди, учбові, спортивні, медичні заклади, народні доми, житлові будівлі. Недобудованими залишається 61 школа.
На Львівщині майже півтисячі довгобудів, більшість з них стоять близько 20 років

Про це інформує ІА «Вежа» відповідно до даних, наданих ЛОДА.

На більшості із цих об’єктів жодних будівельних робіт не ведеться вже близько 20 років. Наприклад, у селі Нове Село Жовківського району будівництво школи було припинено ще з 1994. В даних зазначають, що у 2016 році був розроблений проект “Навчально-виховний комплекс”, який пройшов експертизу із прорахуванням орієнтовних витрат із добудови школи у 30 млн грн.

«Добудова школи дасть можливість залучити дітей на навчання з 8 прилеглих населених пунктів. З Нового Села 80 дітей їздять в інші школи», – йдеться в додатку до листа облдержадміністрації.

Щодо садочків, то їх кількість значно менша – у шести районах області недобудованими залишаються вісім садочків. Так, дофінансування у розмірі 8-10 мільйонів гривень потребує заклад освіти для дошкільнят у с. Домажир, Яворівського району. Наразі будівля збудована на 70%, повідомляють в адміністрації.

«У 2017 році на коштах ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку – ред.). Не змогли освоїти 3 млн та на 2018 р. були зняті з ДФРР. Для подальшого будівництва потрібне дофінансування»,- звітують у повідомленні.

Серед медичних закладів по регіону станом на 11 жовтня недобудовано 14 лікарень, 15 акушерських відділень, 4 амбулаторії та 1 поліклініку. У місті Бористав, до прикладу, з 2001 року залишається недобудованою лікарня, яка перебуває на балансі відділу житлово-комунального господарства. Ступінь будівельної готовності об’єкту всього 10%. «Змонтовано залізобетонний каркас та стінові панелі будівлі лікарні. Для завершення будівництва необхідні кошти у сумі 108,82 млн грн», – повідомляють в облдержадміністрації.

Окрім цього, чекають на свій час 52 житлових будинки, 26 народних домів та 13 спортивних об’єктів. Також недобудованими залишаються 55 каналізаційних та 40 водопровідних мереж, 17 очисних споруд та 8 газопроводів.

Згідно даних ЛОДА, до кінця 2018 року 8 об’єктів серед тих, які станом на сьогодні є незавершеними, будуть здані в експлуатацію.

До слова, в повідомленні зазначають, що перелік об’єктів незавершеного будівництва був напрацьований міжвідомчою робочою групою щодо розв’язання проблем незавершеного будівництва у Львівській області.

Зазначимо, робочу групу створено за розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 27 лютого 2018 року № 63/0/5-18 «Про створення міжвідомчої робочої групи». «З часу створення Робочої групи було проведено 7 засідань та 25 виїздів з метою проведення обстеження об’єктів незавершеного будівництва», – йдеться в повідомленні.

 

comments powered by HyperComments